Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer &Amp; Belleğimiz Geçmişimizi Nasıl Şekillendirir? Kitabını İndir Oku – Douwe Draaisma

Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer & Belleğimiz Geçmişimizi Nasıl Şekillendirir? Kitabını İndir Oku Bilgi

Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer & Belleğimiz Geçmişimizi Nasıl Şekillendirir? kitabı 312 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 04.05.2017 tarihinde Douwe Draaisma tarafından yazılarak METİS YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer & Belleğimiz Geçmişimizi Nasıl Şekillendirir? kitabı 9789753426886 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer & Belleğimiz Geçmişimizi Nasıl Şekillendirir? Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Bellek, sakladığı anılar konusunda “canı nereye isterse oraya oturan bir köpek gibi” keyfi midir? Yakın geçmişteki anılarımızı doğru düzgün hatırlayamazken, nasıl olup da en eski anılarımızı daha dün olmuşçasına net bir şekilde hatırlarız? Ölüm anında hayatımız neden “bir film şeridi gibi” gözlerimizin önünden geçer? Belleğin zaman algımız üzerindeki etkisi nedir? Çocukluğumuzda bir ay gibi bir zaman dilimi bize son derece uzun gelirken, yaşlandığımızda aylar ve yıllar nasıl olup da biz anlamadan geçip gider?Daha önce Bellek Metaforları adlı yapıtını yayımladığımız Douwe Draaisma, otobiyografik belleğin işleyişini incelediği bu kışkırtıcı kitapta, dünyayı ve kendimizi algılayış biçimimize ilişkin pek çok ilginç soruya yanıt arıyor. Bir akademisyen titizliği ve şair duyarlılığıyla kaleme alınmış bu eserde dejavu, ölüm anında yaşananlar, “aptal dâhi”lerin zihin yapısı ve şiddetli travmaların bellek üzerindeki etkisi gibi sıradışı fenomenler mercek altına yatırılıyor.Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer akıcı anlatımıyla bir edebiyat eseri gibi okunan, okura hem bilimsel hem de bireysel düzeyde seslenen başarılı bir çalışma.

Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer & Belleğimiz Geçmişimizi Nasıl Şekillendirir? Kitabını PDF İndir Kategori

Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer &Amp; Belleğimiz Geçmişimizi Nasıl Şekillendirir? Kitabı Yayına Çıktığı 04.05.2017 Tarihinden İtibaren Toplamda 371 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Metis Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın