Yabancıların Gözüyle Bizans İstanbul’u Kitabını İndir Oku – Semavi Eyice

Yabancıların Gözüyle Bizans İstanbul’u Kitabını İndir Oku Bilgi

Yabancıların Gözüyle Bizans İstanbul’u kitabı 296 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 28.01.2021 tarihinde Semavi Eyice tarafından yazılarak YEDİTEPE YAYINEVİ tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Yabancıların Gözüyle Bizans İstanbul’u kitabı 9786059787857 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Yabancıların Gözüyle Bizans İstanbul’u Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Şairlerin güzelliğini anlatmak için yeterli kelime bulamadığı, tek taşına bile bütün Acem mülkünü feda ettikleri medeniyetler şehri İstanbul. Şüphesiz her dönemde olduğu gibi Bizans ya da bir başka değimle Doğu Roma İmparatorluğu’nun hüküm sürdüğü yıllarda da birçok sebeple İstanbul’a gelen yabancılar vardır. Fetihten önce çeşitli ülkelerden değişik sebeplerle buraya gelen veya başkalarından öğrendiklerini yazan seyyah ve yazarların günümüze kadar ulaşabilen hatıraları Ortaçağ dünyasının bu önemli şehrinin görünümünü bir dereceye kadar tanıtmaktadır. 1996 yılında başlayan bu çalışma ile Bizans döneminde İstanbul’a gelen Hacılar, Haçlı askerleri, seyyahlar ve elçilerin tarihe tanıklıkları eşliğinde 1453’den önceki Konstantinopolis’e ışık tutulmaktadır.

Yabancıların Gözüyle Bizans İstanbul’u Kitabını PDF İndir Kategori

Yabancıların Gözüyle Bizans İstanbul’u Kitabı Yayına Çıktığı 28.01.2021 Tarihinden İtibaren Toplamda 274 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Yeditepe Yayınevi yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın