Xx. Yüzyılda Fiziğe Yön Verenler Kitabını İndir Oku – Prof. Dr. Ahmed Yüksel Özemre

XX. Yüzyılda Fiziğe Yön Verenler Kitabını İndir Oku Bilgi

XX. Yüzyılda Fiziğe Yön Verenler kitabı 462 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 16.4 x 22 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 24.02.2005 tarihinde Prof. Dr. Ahmed Yüksel Özemre tarafından yazılarak BOĞAZİÇİ YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. XX. Yüzyılda Fiziğe Yön Verenler kitabı 9789754512144 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

XX. Yüzyılda Fiziğe Yön Verenler Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

XX. Yüzyılda Fizik’de büyük atılımların hatta devrimlerin yüzyılı olmuştur. Kuvantum Teorisi, Rölativite Teorisi, İstatistiksel Mekanikler, Atom Fiziği, Nükleer Fizik, Katıhal Fiziği, Kuvantum Elektrodinamiği, Temel Tanecikler Fiziği, Kuvarklar, Birleşik AlanTeorileri, Yıldızların ve Evren’in Fiziği, nükleer reaktörler ve güçlü tanecik hızlandırıcıları bu yüzyıldaki bellibaşlı kilometre taşlarıdır. Bununla beraber, Fizik bu yönde ne kadar hızlı ve ne kadar geniş bir biçimde ilerlemiş olursa olsun hala kendi temelindeki epistemolojik meseleleri halledebilmiş değildir.

XX. Yüzyılda Fiziğe Yön Verenler Kitabını PDF İndir Kategori

Xx. Yüzyılda Fiziğe Yön Verenler Kitabı Yayına Çıktığı 24.02.2005 Tarihinden İtibaren Toplamda 116 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Boğaziçi Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın