Toplumsal Açıdan Yaşam Kalitesi Kitabını İndir Oku – Faruk Sapancalı

Toplumsal Açıdan Yaşam Kalitesi Kitabını İndir Oku Bilgi

Toplumsal Açıdan Yaşam Kalitesi kitabı 224 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 09.11.2009 tarihinde Faruk Sapancalı tarafından yazılarak ALTIN NOKTA BASIM YAYIN DAĞITIM tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Toplumsal Açıdan Yaşam Kalitesi kitabı 9789756146385 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Toplumsal Açıdan Yaşam Kalitesi Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

“Yaşam kalitesi son yıllarda tüm dünyada giderek artan oranda ilgi uyandıran bir kavram haline gelmiştir. Yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde gün-lük yaşamda, gazete ve dergi yazılarında, akademik tartışmalarda ve siyasal söylemlerde de sıkça kullanılmaktadır.Sosyal ve ekonomik politikalar üzerinde güçlü bir etkisi olan yaşam kalitesi kavramı; kent plan-laması, sosyal ve ekonomik göstergelere ilişkin araştırmalar, sağlık, işletme yönetimi, pazarlama, felsefe ve psikoloji gibi birçok farklı disiplinin ve çalışma alanının kapsamına girmektedir. Ancak ülkemizde sağlık ve kişisel gelişim araştırmaları dışında sosyal bilimler alanında gerek kavramsal gerekse de görgül düzeyde yeterince ele alınmış bir konu değildir.Elinizdeki kitap, hem kavramsal ve kuramsal düzeydeki bu eksikliği bir ölçüde gidermeye çalış-makta hem de yaşam kalitesi bileşenlerini sosyal politikacı bakış açısıyla değerlendirmektedir. Ayrıca bugüne kadar yapılmamış olan mutluluk ve yaşam tatmini gibi öznel kavramları sosyal politika alanına taşımayı ve tartışmayı amaçlamaktadır.”Doç. Dr. Faruk Sapancalı

Toplumsal Açıdan Yaşam Kalitesi Kitabını PDF İndir Kategori

Toplumsal Açıdan Yaşam Kalitesi Kitabı Yayına Çıktığı 09.11.2009 Tarihinden İtibaren Toplamda 34 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Altın Nokta Basım Yayın Dağıtım yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın