Toplum Sözleşmesi (Karton Kapak) Kitabını İndir Oku – Jean Jacques Rousseau

Toplum Sözleşmesi (Karton Kapak) Kitabını İndir Oku Bilgi

Toplum Sözleşmesi (Karton Kapak) kitabı 176 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 28.11.2019 tarihinde Jean Jacques Rousseau tarafından yazılarak KORİDOR YAYINCILIK tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Toplum Sözleşmesi (Karton Kapak) kitabı 9786057572431 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Toplum Sözleşmesi (Karton Kapak) Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

J.J. Rousseau, her insanın özgür doğduğunu fakat medeni bir yaşantının var olabilmesi için toplumun çıkarları doğrultusunda bireysel özgürlüklerden feragat edilmesi gerektiğini ve bunun da yalnızca, herkesin özgür iradesiyle kabul ettiği bir toplum sözleşmesiyle var olabileceğini söyleyerek siyaset felsefesinde çığır açmıştır. Toplum Sözleşmesi, 1762’de yayımlandığında modern demokrasi anlayışının temellerini atmış ve o döneme kadar gündeme dahi getirilmeyen halk egemenliği düşüncesini öne sürmüştür. Sivil toplum anlayışını savunurken, siyasal yapılanmada meydana gelen bozulmaların da altını çizmiştir. Yayımlandığı günden bu yana hâlâ temel siyasi sorunlara parmak basabilen ve Fransız Devrimi’nin esin kaynağı olan bu eseri, Işık Ergüden’in özenli çevirisiyle sunuyoruz. 

Toplum Sözleşmesi (Karton Kapak) Kitabını PDF İndir Kategori

Toplum Sözleşmesi (Karton Kapak) Kitabı Yayına Çıktığı 28.11.2019 Tarihinden İtibaren Toplamda 1 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Koridor Yayıncılık yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın