Temel Düşlem/Kökenlerin Düşlemeleri/Düşlemin Kökenleri Kitabını İndir Oku – J. B. Pontalis

Temel Düşlem/Kökenlerin Düşlemeleri/Düşlemin Kökenleri Kitabını İndir Oku Bilgi

Temel Düşlem/Kökenlerin Düşlemeleri/Düşlemin Kökenleri kitabı 90 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 20.11.2002 tarihinde J. B. Pontalis tarafından yazılarak BAĞLAM YAYINCILIK tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Temel Düşlem/Kökenlerin Düşlemeleri/Düşlemin Kökenleri kitabı 9789756947845 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Temel Düşlem/Kökenlerin Düşlemeleri/Düşlemin Kökenleri Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Düşlem, öznenin imgesel yaşantısını tanımlar. Onun kendi öyküsünü, kendi kökenlerinin öyküsünü kendisine nasıl anlattığının göstergesidir. Freud, kurumsal olarak kendini açmazda hissettiği bir dönemde düşlemden yola çıkarak ruhsal gerçekliği tanımlamış ve düşlerimi onun temel çekirdeği, bilinçdışı arzular düzleminin en son ve gerçek dile getirilmiş biçimi olarak görmüştür.Fransız psikanalizinin iki önemil kişiliği Laplanche ve Pontalis’in önce Jean Paul sartre’in o çok ünlü dergisi, Modern Zamanlar’da (Les Temps Modernes) 1964’de yayınlanan ve yıllar sonra kitaplaştırılan bu ortak yapıtı, Fransız Psikanalizinin hem kurumsal hem de kurumsal açıdan tarihsel bir dönemeçte olduğu yıllarda yazıldı.

Temel Düşlem/Kökenlerin Düşlemeleri/Düşlemin Kökenleri Kitabını PDF İndir Kategori

Temel Düşlem/Kökenlerin Düşlemeleri/Düşlemin Kökenleri Kitabı Yayına Çıktığı 20.11.2002 Tarihinden İtibaren Toplamda 15 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Bağlam Yayıncılık yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın