Sürü &Amp; Kitle Davranışı Nasıl Yönetilir? Nasıl Değiştirilir? Kitabını İndir Oku – Mark Earls

Sürü & Kitle Davranışı Nasıl Yönetilir? Nasıl Değiştirilir? Kitabını İndir Oku Bilgi

Sürü & Kitle Davranışı Nasıl Yönetilir? Nasıl Değiştirilir? kitabı 364 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 14.5 x 21.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 24.11.2009 tarihinde Mark Earls tarafından yazılarak MEDİACAT KİTAPLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Sürü & Kitle Davranışı Nasıl Yönetilir? Nasıl Değiştirilir? kitabı 9786055755379 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Sürü & Kitle Davranışı Nasıl Yönetilir? Nasıl Değiştirilir? Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

İnsan Sürüsünü selamlayın.Pek az hatta hiç tanıtım yapılmadığı halde cep telefonu ile mesajlaşma gibi sosyal olayın nasıl patlama şeklinde geliştiğini açıklayabilirmisiniz? Meksika dalgasının nasıl meydana geldiğini? Sanal ortamda toplulukların nasıl oluştuğunu? Grafitinin yayılarak şehir manzaramızın bir parçası haline gelmesini? Veya daha da duygusal bir olay olarak, trafik kazalarında kaybedilen kişilerin ardından yol kenarlarında çiçeklerle anma noktalarının oluşmasını?Kitle davranışına ilişkin iyi bir açıklamanız yoksa bunu değiştirmeniz de pek mümkün olamaz. İşte bu yüzden pek çok hükümet gerçek değişimi yaratmak için çabalar durur, o kadar çok pazarlama bütçesi harcandığı halde satışlar bir türlü artmaz, çoğu şirket birleşme ve satın alma işlemi, şirket hisselerini düşürür ve şirket içi değişim projeleri uzun vade de gerçekleştirilemez.SÜRÜ, kitle davranışını etkileyebilmek için sürdürdüğümüz uğraşın sebebini ele almaktadır. Batı toplumlarında yaşayan bizler “insan olma” konusunda yanlış nosyonlara sahip olduğumuz için kitle davranışının mekanizması konusunda da yanılgıya düştük. Çok çeşitli kaynak, olay ve delilden yararlanan Mark Earls insanoğlunun aslında “ben” ilizyonu taşıyan bir “biz” türü olduğunu ortaya koymaktadır.

Sürü & Kitle Davranışı Nasıl Yönetilir? Nasıl Değiştirilir? Kitabını PDF İndir Kategori

Sürü &Amp; Kitle Davranışı Nasıl Yönetilir? Nasıl Değiştirilir? Kitabı Yayına Çıktığı 24.11.2009 Tarihinden İtibaren Toplamda 75 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Mediacat Kitapları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın