Sovyetler’den Günümüze Orta Asya Gerçeği Kitabını İndir Oku – Hüseyin Adıgüzel

Sovyetler’den Günümüze Orta Asya Gerçeği Kitabını İndir Oku Bilgi

Sovyetler’den Günümüze Orta Asya Gerçeği kitabı 280 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 16 x 24 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 04.05.2005 tarihinde Hüseyin Adıgüzel tarafından yazılarak İLERİ YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Sovyetler’den Günümüze Orta Asya Gerçeği kitabı 65405465465640 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Sovyetler’den Günümüze Orta Asya Gerçeği Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Hüseyin Adıgüzel, Sovyetler Birliği dağılmadan önce öğretmen olarak Bakü’ye gitti. 10 yıl boyunca tüm Türk Dünyası ülkelerini gezdi ve araştırma yaptı. Adıgüzel bu kitabında, hem Orta Asya ülkelerindeki anılarını aktarıyor, hem de o günden bugüne Orta Asya’daki politik gelişmeleri aktarıyor. Sovyetler Birliği’nin dağılma süreci ile başlayan dönemde Orta Asya ülkelerinin nasıl Rusya ve ABD arasında bir paylaşım sahasına dönüştüğünü, bölge ülkelerindeki politik hareket ve liderleri, bizzat kişisel tanıklıklara dayanarak anlatıyor.Son dönemde Kırgızistan’da başlayan olayları anlamak isteyenler ve olayların hangi yönde gelişeceğini merak edenler için bulunmaz bir kaynak eser.

Sovyetler’den Günümüze Orta Asya Gerçeği Kitabını PDF İndir Kategori

Sovyetler’den Günümüze Orta Asya Gerçeği Kitabı Yayına Çıktığı 04.05.2005 Tarihinden İtibaren Toplamda 5 Kişi Tarafından Okunmuştur.

İleri Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın