Sıcak Bölgelerde Ziraat Hayatı Kitabını İndir Oku – Prof.dr. Süha Göney

Sıcak Bölgelerde Ziraat Hayatı Kitabını İndir Oku Bilgi

Sıcak Bölgelerde Ziraat Hayatı kitabı 394 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 16 x 23.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 01.06.2014 tarihinde Prof.Dr. Süha Göney tarafından yazılarak NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Sıcak Bölgelerde Ziraat Hayatı kitabı 9786051336220 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Sıcak Bölgelerde Ziraat Hayatı Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Beslenme meselesi, dünya çapında üzerinde önemle durulması gereken en önemli problemlerin başında gelmektedir. Bu bakımdan, tarımsal faaliyetler ve yetiştirilen ürün çeşitliliği büyük önem arz etmektedir. Pirinç ve şeker kamışı gibi insanların beslenmesinde çok önemli yer tutan ürünlerin ana vatanı olması sebebiyle, Sıcak Bölgeler dünyanın günümüzde en çok dikkat ve ilgi çeken bölgelerindendir. Bunun yanı sıra; tüketimi hızla artmakta olan çay, kahve, kakao ile çeşitli tropikal meyveler, baharatlar gibi gıda maddelerinin yanında; pamuk, agav, manila keneviri, jüt ile kaucuk ağaçlarından elde edilen lateks gibi çok çeşitli sanayi kollarının ham maddesi olan ürünlerin de doğal yetişme sahası olan Sıcak Bölgelerin öneminin daha da arttığı ve artacağı tartışılmazdır.Sıcak Bölgeler, içinde bulunduğumuz yüz­yılın başlarından beri bütün dünyanın iktisadi olduğu kadar siyasi bakımdan da büyük ilgisini çekmiştir. Zamanla Sıcak Bölgelerin zengin doğal kaynakları ile zirai imkânlarından, sadece bu bölgelerin sakinleri değil, aynı zamanda bütün insanlık gittikçe daha fazla faydalanmaya başlamıştır. Buna bağlı olarak Sı­cak Bölgelerde iktisadî faaliyetler gelişmiş, ziraatın yanında sanayi ve ticaret hayatı da canlanmıştır. Küreselleşen dünya pazarında; ulaşım, iletişim ve ticaret olanaklarının gelişmesi sonucu çok uluslu şirketlerin aktif rol alması, Sıcak Bölgeleri dünya çapında ulaşılabilir ve yatırım yapılabilir hâle getirmiştir.

Sıcak Bölgelerde Ziraat Hayatı Kitabını PDF İndir Kategori

Sıcak Bölgelerde Ziraat Hayatı Kitabı Yayına Çıktığı 01.06.2014 Tarihinden İtibaren Toplamda 39 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Nobel Akademik Yayıncılık yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın