Senaryo Kitabı: Senaryo Yazım Teknikleri Ve Film Öyküleri Kitabını İndir Oku – Öktem Başol

Senaryo Kitabı: Senaryo Yazım Teknikleri ve Film Öyküleri Kitabını İndir Oku Bilgi

Senaryo Kitabı: Senaryo Yazım Teknikleri ve Film Öyküleri kitabı 752 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 15.5 x 23 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 08.07.2021 tarihinde Öktem Başol tarafından yazılarak İTHAKİ YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Senaryo Kitabı: Senaryo Yazım Teknikleri ve Film Öyküleri kitabı 9786053757191 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Senaryo Kitabı: Senaryo Yazım Teknikleri ve Film Öyküleri Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Senaryo Kitabı, 1000’e yakın film örneğinden yola çıkarak senaryo yazmanın kurallarını ve dramatik teknikleri sokaktaki insana ulaştırmayı hedefliyor. Öktem Başol, uzun-kısa metrajlı filmler, belgesel niteliğindeki yapımlar ve reklam filmleri için senaryo ve diyalog yazımını, karakter ve ortam yaratımını, ortaya çıkan senaryonun yapımcılara nasıl sunulacağını tüm ayrıntılarıyla okura anlatıyor. Sinema ve televizyon sektörünün tüm alanları için faydalı ve güncel bilgiler içeren eser, öğrenciler için de bir başvuru kitabı niteliğinde.   “Baş karakteriniz yerde kıvranıyorsa, gidin bir tekmede siz vurun!” 
–Richard Prather “Yazdığınız her sahnenin filmdeki en iyi sahne olduğunu kendinize tekrarlayın!”–Henri Blank “Senaryo yazmak açık bir yarayı aylarca kaşımaya benzer.”–Francis Veber

Senaryo Kitabı: Senaryo Yazım Teknikleri ve Film Öyküleri Kitabını PDF İndir Kategori

Senaryo Kitabı: Senaryo Yazım Teknikleri Ve Film Öyküleri Kitabı Yayına Çıktığı 08.07.2021 Tarihinden İtibaren Toplamda 719 Kişi Tarafından Okunmuştur.

İthaki Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın