Sen Ne Alasın Alaybey / İzmirim – 24 Kitabını İndir Oku – Mehmet Şakir Örs

Sen Ne Alasın Alaybey / İzmirim – 24 Kitabını İndir Oku Bilgi

Sen Ne Alasın Alaybey / İzmirim – 24 kitabı 128 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 14.04.2011 tarihinde Mehmet Şakir Örs tarafından yazılarak HEYAMOLA YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Sen Ne Alasın Alaybey / İzmirim – 24 kitabı 9786055419127 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Sen Ne Alasın Alaybey / İzmirim – 24 Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Bir kentin tarihini, coğrafyasını, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Tarihçi başka, coğrafyacı başka, turizmci başka, asker başka, öğretmen bambaşka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazmak ister.Ama bir yazar-edebiyatçı, kendince bir duyarlıkla yaklaşır kentine. Çevresine gönül gözüyle bakar. Kendisini değişik insanların yerine koyar, onların yüreğiyle de hissetmeye çalışır, öylece yazar… Yazar yazdığı zaman, birçok kimse o yazıda kendi duygularını, düşünüp de söyleyemediklerini bulur. Kendisinden önce yazılmış olanları da anımsamak ister…Bu düşünceden yola çıkarak, İzmir’in kırk bir semti, İzmirli kırk bir farklı edebiyatçı-yazar tarafından kaleme alındı. Okurla buluşan kırk bir kitaplık dizi, hem İzmir için bir ilk olması, hem de İzmir’in köklü kent halk kültürüne bir armağan olması açısından yüksek değer taşımaktadır.

Sen Ne Alasın Alaybey / İzmirim – 24 Kitabını PDF İndir Kategori

Sen Ne Alasın Alaybey / İzmirim – 24 Kitabı Yayına Çıktığı 14.04.2011 Tarihinden İtibaren Toplamda 15 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Heyamola Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın