Şehir Sokak Hafıza &Amp; Kuyulu’dan Biçki Yurdu’na Osman Nuri Ergin İle İstanbul Sokak Adları Kitabını İndir Oku – Kolektif

Şehir Sokak Hafıza & Kuyulu’dan Biçki Yurdu’na Osman Nuri Ergin ile İstanbul Sokak Adları Kitabını İndir Oku Bilgi

Şehir Sokak Hafıza & Kuyulu’dan Biçki Yurdu’na Osman Nuri Ergin ile İstanbul Sokak Adları kitabı 744 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 24 x 29 cm ölçüsünde Ciltli olarak 10.02.2019 tarihinde Kolektif tarafından yazılarak ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ KÜLTÜR YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Şehir Sokak Hafıza & Kuyulu’dan Biçki Yurdu’na Osman Nuri Ergin ile İstanbul Sokak Adları kitabı 9786058598843 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Şehir Sokak Hafıza & Kuyulu’dan Biçki Yurdu’na Osman Nuri Ergin ile İstanbul Sokak Adları Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Bir şehrin tarihi, aynı zamanda o şehrin hafızasıdır. Gelişmiş şehirlerin en önemli özellikleri, tarihi hafızalarına sahip çıkmalarıdır.Sokak Şehir Hafıza, İstanbul’un ve Zeytinburnu’nun sokakları, mahalle ve semtleri üzerine yoğunlaşmış, çok değerli bir çalışma. Odak noktası olarak 1927 yılındaki Nüfus Tahriri dönemine eğiliyor.Tabii kitabımızın içeriğinde dönemin sokak isimleri, eski levhalar, nahiye ve şube taksimatına ilişkin ayrıntılı, zevkli ve ilginç bilgiler de yer alıyor. Dolayısıyla cumhuriyetimizin ilk yıllarının yerleşim kültürüne ve şehir kimliğine dair eşsiz bir “hafıza” çalışması aynı zamanda. Yani şehir kültürü ve tarihiyle ilgili kalıcı bir değer taşıyor.Bu değerin gelecek kuşaklara aktarılabilmesi için ortaya konulan değerli emeği bütün okurlarımızın hakkıyla takdir edeceğinden eminiz.

Şehir Sokak Hafıza & Kuyulu’dan Biçki Yurdu’na Osman Nuri Ergin ile İstanbul Sokak Adları Kitabını PDF İndir Kategori

Şehir Sokak Hafıza &Amp; Kuyulu’dan Biçki Yurdu’na Osman Nuri Ergin İle İstanbul Sokak Adları Kitabı Yayına Çıktığı 10.02.2019 Tarihinden İtibaren Toplamda 12 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın