Sebzelerde Stres Toleransı Ve Islah Stratejileri Kitabını İndir Oku – Ş. Şebnem Ellialtıoğlu

Sebzelerde Stres Toleransı ve Islah Stratejileri Kitabını İndir Oku Bilgi

Sebzelerde Stres Toleransı ve Islah Stratejileri kitabı 771 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 16 x 24 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 18.12.2021 tarihinde Ş. Şebnem Ellialtıoğlu tarafından yazılarak GECE KİTAPLIĞI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Sebzelerde Stres Toleransı ve Islah Stratejileri kitabı 9786258449013 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Sebzelerde Stres Toleransı ve Islah Stratejileri Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Bitki bilimi ve ağırlıklı olarak sebze türleri konusunda çalışan araştırmacılar, akademisyenler ve öğrenciler tarafından, abiyotik stres faktörlerinin etkileri ve bunlara tolerans konusunda gereksinim duyulan bilgiye ulaşmayı sağlamak amacıyla hazırlanan bu eserde; bitkilerin çevresel streslere verdiği yanıtlar, geliştirdikleri fizyolojik savunma sistemleri, tolerant genotiplerin seçimi ve ıslahında kullanılacak stratejiler kaleme alınmıştır. Bu konuda 39 bilim insanı ve uzmandan oluşan bir kadro, iki yıla yakın bir süre içinde kitabın hazırlanmasında gayret göstermiştir. Bu kitapta 20 adet başlık altında bitkilerde gelişme ve verimi olumsuz etkileyen abiyotik (çevresel koşullardan kaynaklanan) stres faktörleri tanımlanmış, bitkiler tarafından geliştirilen dayanım mekanizmaları hakkında bilgiler verilmiş, tolerant çeşit veya anaçların ıslah edilebilmesi için kullanılan teknikler ve yöntemler irdelenmiştir. Bu konularda dünyada ve özellikle Türkiye’de yapılmış olan, çoğunluğu sebze türlerine ait araştırma sonuçlarına yer verilmiştir. Şemalar ve özgün fotoğraflar ile desteklenen anlatımlar kullanılmak suretiyle, yabancı dildeki terminolojinin Türkçe olarak en yalın biçimde okuyucuya sunulması hedeflenmiştir. Sebzelerde Stres Toleransı ve Islah Stratejileri kitabının, son yıllarda önemi daha da fazla anlaşılmaya başlanan “ekstrem çevresel koşullarla başa çıkabilen, stres toleransı yüksek bitkilerin tarımda kullanımı” konusuna dikkatleri yoğunlaştıracağı ve kalıcı çözümler için ivme oluşturacağı inancındayız. Bitki bilimi ve tarım konularında çalışanlara ve öğrencilerimize yararlı olmasını dileriz.

Sebzelerde Stres Toleransı ve Islah Stratejileri Kitabını PDF İndir Kategori

Sebzelerde Stres Toleransı Ve Islah Stratejileri Kitabı Yayına Çıktığı 18.12.2021 Tarihinden İtibaren Toplamda 7 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Gece Kitaplığı yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın