Rusça-Türkçe / Türkçe-Rusça Deyimler Sözlüğü Kitabını İndir Oku – Zafer Altın

Rusça-Türkçe / Türkçe-Rusça Deyimler Sözlüğü Kitabını İndir Oku Bilgi

Rusça-Türkçe / Türkçe-Rusça Deyimler Sözlüğü kitabı 248 sayfadan oluşan Rusça,Türkçe dilinde 16.5 x 24 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 21.10.2019 tarihinde Zafer Altın tarafından yazılarak LİTERATÜRK ACADEMİA tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Rusça-Türkçe / Türkçe-Rusça Deyimler Sözlüğü kitabı 9786053372226 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Rusça-Türkçe / Türkçe-Rusça Deyimler Sözlüğü Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Фразеологический словарь состоит из двух основных разделов: русско-турецкий, турецко-русский. Чтобы лучше объяснить значение фразеологизмов, и читатели легче запомнили их, каждый фразеологизм объясняется иллюстрациями, а также даются предложения, взятые с литературных произведений с данными фразеологизмами. В обеих разделах предложения взяты из произведений на родном языке и были переведены на целевой язык.  Таким образом, сходства и различия между этими двумя языками были переданы читателю сравнительным методом. В конце обоих разделов приведены фразеологизмы, использованные в данном словаре и список литературных произведений, взятых в качестве примеров.         Целью составления такого словаря является тот факт, что фразеологический словарь, подготовленный ранее, является только турецко-русским словарем. Именно поэтому такой словарь не может удовлетворить сегодняшних потребностей, так как является слишком простым. В нашем быстро развивающемся и меняющемся мире более востребованными являются сравнительные словари и произведения.          Deyimler Sözlüğü, Rusça-Türkçe, Türkçe-Rusça şeklinde iki ana bölümden oluşmaktadır.  Deyimleri hem daha iyi kavrayabilmek hem de akıllarda kalıcılığını daha iyi sağlayabilmek için her bir deyim resimler ile anlatılmış, edebî eserlerden alınan örnek cümlelerle deyimlerin cümle içindeki kullanışları, anlamları ve aynı zamanda açıklamaları verilmiştir. Her iki bölümde de anadilin edebî eserlerinden alınan örnek cümleler, hedef dile tercüme edilmiş ve böylece karşılaştırmalı yöntemle iki dil arasındaki benzerlikler ve farklılıklar okuyucuya aktarılmıştır. Yine her iki bölümün sonunda eserde kullanılan deyimler ve örnek alınan edebî eserlerin listesi verilmiştir.         Böyle bir sözlüğün hazırlanmasındaki amaç ise; daha önce hazırlanmış olan deyimler sözlüğü çalışmalarının Türkçe-Rusça olmaktan öteye gidememesi, bu sözlüklerin günümüz ihtiyaçlarının gerisinde kalması, basit ve yalın olmasından ileri gelmektedir. Hızla gelişen ve değişen dünyamızda artık daha çok karşılaştırmalı sözlüklere ve eserlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Rusça-Türkçe / Türkçe-Rusça Deyimler Sözlüğü Kitabını PDF İndir Kategori

Rusça-Türkçe / Türkçe-Rusça Deyimler Sözlüğü Kitabı Yayına Çıktığı 21.10.2019 Tarihinden İtibaren Toplamda 11 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Literatürk Academia yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın