Rus Devriminin Tarihi Cilt 3 / Ekim Devrimi Sovyetlerin Zaferi Kitabını İndir Oku – Lev Troçki

Rus Devriminin Tarihi Cilt 3 / Ekim Devrimi Sovyetlerin Zaferi Kitabını İndir Oku Bilgi

Rus Devriminin Tarihi Cilt 3 / Ekim Devrimi Sovyetlerin Zaferi kitabı 360 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13 x 20 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 01.01.1999 tarihinde Lev Troçki tarafından yazılarak YAZIN YAYINCILIK tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Rus Devriminin Tarihi Cilt 3 / Ekim Devrimi Sovyetlerin Zaferi kitabı 9780000010421 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Rus Devriminin Tarihi Cilt 3 / Ekim Devrimi Sovyetlerin Zaferi Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Troçki’nin sürgündeki ilk büyük ürünü, onun çapında bir Marksist teorisyenden beklenmeyecek bir şey, somut bir tarih eseriydi. Rus Devriminin Tarihi (1930) bir çok yönden bugüne kadarki Marksist tarih edebiyatının en üstün, bir tarihçenin ustalığını ve tutkusunu bir politik önderin ve bir örgütçünün etkinliğiyle ve belleğiyle birleştirerek geçmişi yeniden değerlendirmenin örneğiydi.-Perry Anderson-Rus Devriminin Tarihi, gerek çap, gerek güç ve gerekse ihtilal konusunda Traçki’nin fikirlerini tam anlamıyla açıklaması bakımından onun en büyük eseridir. Dünya edebiyatında bir ihtilali, başlıca önderlerinden biri tarafından açıklayan tek eserdir. Ama troçki bir tarih., olarak aktörlüğünün ve görgü tanıklığının üstüne çıkar. Sezar için sçylenenler ‘yani yazarlığının komutanlığının ve politikacılığının yanında gölge olduğu’ Troçki için söylenemez. Eserini çok ince testlere tutar ve genellikle kanıtlarla desteklemeye çalışır. Kendi otoritesinden hiç bir zaman sözetmez; yalnız arada sırada, o da pek seyrek olarak kendisini sahneye sokar.-Isaac Deutscher-

Rus Devriminin Tarihi Cilt 3 / Ekim Devrimi Sovyetlerin Zaferi Kitabını PDF İndir Kategori

Rus Devriminin Tarihi Cilt 3 / Ekim Devrimi Sovyetlerin Zaferi Kitabı Yayına Çıktığı 01.01.1999 Tarihinden İtibaren Toplamda 36 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Yazın Yayıncılık yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın