Rumeli Yağmalanan İmparatorluk Kitabını İndir Oku – Mahmut Şevket Paşa

Rumeli Yağmalanan İmparatorluk Kitabını İndir Oku Bilgi

Rumeli Yağmalanan İmparatorluk kitabı 592 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 17.04.2009 tarihinde Mahmut Şevket Paşa tarafından yazılarak ÖRGÜN YAYINEVİ tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Rumeli Yağmalanan İmparatorluk kitabı 9789757651765 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Rumeli Yağmalanan İmparatorluk Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Berlin Kongresinde yapılan düzenlemeler yalnız barışı garantilememekle kalmıyor, bilâkis öyle şartlar yaratıyordu ki, olayların göstermiş olduğu gibi, gelecekteki karışıklıkların tohumlarını atmaktan başka işe yaramıyordu.Ama bunda şaşılacak bir şey yoktu. Kongreye katılan devletler, özellikle İngiltere ile Avusturya -Avusturya’nın arkasında da Almanya- gelecekte barışı ve hakkı korumaktan ziyade Ayastafanos antlaşmasını tahrip etmek için toplanmışlardı Berlin’de. O anda tehlike, bu antlaşmadan geliyordu ve onlar için bu tehlikeyi savuşturmak, uygulaması imkânsız olmayan yeni bir antlaşmadan doğabilecek uzak tehlikelerden kaçınma endişesinden daha acil bir ihtiyaçtı.Nitekim, bütün bir ay süren müzakereler boyunca, bu gaye için çalıştılar: Düzelttiler, kesip biçtiler, durup dinlenmeden değiştirdiler; ne incesine baktılar, ne yarının sakıncalarından çekindiler. Berlin antlaşması karanlık ve karışık bir gelecek vaadediyordu. Fakat böyle karanlık ve karışık bir gelecek, çıkar birliği yapan devletlerin Doğu’da giriştiği avcılık için en uygun ortam değil miydi? Osmanlı İmparatorluğunu yağmalamak fikri hepsini büyülüyordu. Yağmaya niyetlenenler içinse, karanlık ve bulanık bir ortamdan daha yararlı ne olabilirdi?

Rumeli Yağmalanan İmparatorluk Kitabını PDF İndir Kategori

Rumeli Yağmalanan İmparatorluk Kitabı Yayına Çıktığı 17.04.2009 Tarihinden İtibaren Toplamda 102 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Örgün Yayınevi yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın