Ravza-I Evliya Bursa Vefeyatnameleri: 1 Kitabını İndir Oku – Baldırzade Selisi Şeyh Mehmed

Ravza-i Evliya Bursa Vefeyatnameleri: 1 Kitabını İndir Oku Bilgi

Ravza-i Evliya Bursa Vefeyatnameleri: 1 kitabı 287 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 01.01.2000 tarihinde Baldırzade Selisi Şeyh Mehmed tarafından yazılarak ARASTA YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Ravza-i Evliya Bursa Vefeyatnameleri: 1 kitabı 9789758484027 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Ravza-i Evliya Bursa Vefeyatnameleri: 1 Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Şimdiye değin Bursa vefeyatnamelerinin metin neşri üzerine derinlemesine bir çalışmanın yapılamamış olması, bu eserlerin müelliflerinin haklı şöhretlerinin teslimi açısından ciddi bir gecikmedir. Ayrıa bu çalışmanın Osmanlı Devleti’nin kuruşunun 700 yıl dönümünde tamamlanmış olması da mutlu bir tesadüf sayılmalıdır.Çalışmada ilk olarak vefeyat kavramı ve Bursa vefeyatları hakkında bilgi verilmiş, daha sonra eserin müellifi Baldırzade’nin hayatı ve eserleri üzerinde durulmuş; Ravza-i Evliya ve nüshaları ile kaynakları konusunda bilgi aktarılmış, eserin muhtevası ile ilgili değişik listeler ve geniş bir karma indeks ilave edilmiştir. Ayrıca incelemeden çıkan sonuçlar ve bibliyografya da eklenmiştir.

Ravza-i Evliya Bursa Vefeyatnameleri: 1 Kitabını PDF İndir Kategori

Ravza-I Evliya Bursa Vefeyatnameleri: 1 Kitabı Yayına Çıktığı 01.01.2000 Tarihinden İtibaren Toplamda 16 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Arasta Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın