Pozitif Aile &Amp; Çok Boyutlu Perspektif Kitabını İndir Oku – Kolektif

Pozitif Aile & Çok Boyutlu Perspektif Kitabını İndir Oku Bilgi

Pozitif Aile & Çok Boyutlu Perspektif kitabı 240 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 29.11.2021 tarihinde Kolektif tarafından yazılarak NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Pozitif Aile & Çok Boyutlu Perspektif kitabı 9786254398803 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Pozitif Aile & Çok Boyutlu Perspektif Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Kitapta, günümüz ailelerinin en çok ihtiyaç duyduğu pozitif bakış açısına dikkat çekilmiştir. Son dönemlerde birçok ailede problemlerin çözümsüzlüğünün bilgi eksikliğinden kaynaklandığı gözlemlenmektedir.Bu bilgi eksiklikleri, insanları problemlerin çözümü olarak problemi kestirip atma gibi düşüncelere sevk eder ve boşanma düşüncesiyle karşı karşıya getirir.Yaşanılan şeylerin olumlu taraflarına odaklanmanın, süreci olumlu yöne götürdüğü gerçeği pozitif psikolojinin en büyük kazanımıdır.Nitekim Rogger, Maslow ve diğer hümanist kuramcılar, insanın özünün iyi olduğu gerçeğini kuramlarının merkezine koyarlar.Ailelerde yaşanılan problemlerin kaynağına inildiğinde birçoğunun iletişim, koşulsuz kabul ve aile bireylerin yaşadıklarını nasıl yorumlamaları gerektiği ile ilgili olduğu görülür.Kitapta, pozitif ve mutlu aile yapısının temelinin; olumlu iletişim tarzı, koşulsuz kabul ve aile bireylerinin yaşadıklarını nasıl yorumlaması ile ilişkili olduğuna dikkat çekilmiştir ve yaşanılanların olumlu yorumlanmasının süreci olumluya götüreceğinin altı çizilmiştir.

Pozitif Aile & Çok Boyutlu Perspektif Kitabını PDF İndir Kategori

Pozitif Aile &Amp; Çok Boyutlu Perspektif Kitabı Yayına Çıktığı 29.11.2021 Tarihinden İtibaren Toplamda 6 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Nobel Akademik Yayıncılık yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın