Ortak Kültür Kavramları Sözlüğü Kitabını İndir Oku – Sabri Kaliç

Ortak Kültür Kavramları Sözlüğü Kitabını İndir Oku Bilgi

Ortak Kültür Kavramları Sözlüğü kitabı 270 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 23.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 10.10.2006 tarihinde Sabri Kaliç tarafından yazılarak 3F YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Ortak Kültür Kavramları Sözlüğü kitabı 9789944997126 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Ortak Kültür Kavramları Sözlüğü Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

“Dil, düşüncenin evi” ise, kavramlar da bu “dil evi”nin sütunlarıdır. Biz dil ile birlikte düşünürüz, ama dilin içinde düşünceyi yüklenen, taşıyan hatta yapan şey, kavramlardır. Diller, bünyelerinde ürettikleri ve barındırdıkları kavramlar ile sağlamlık, fonksiyonellik ve canlılık kazanırlar.Her dil, başka dillerle kavram alışverişi içindedir.Türkçe de..Türkçe ile konuşmak, Türkçe ie “güzel” konuşmak, Türkçe ile düşünmek ve üretmek istiyorsak, bu dilin kavram alışverişinin envanterini iyi bilmek, bu defteri iyi tutmak gerekir. İşte Ortak Kültür Kavramları Sözlüğü böylesi bir envanter defteri çalışması oluşturmak niyeti ile yürütülen bir gayretin sonucudur.

Ortak Kültür Kavramları Sözlüğü Kitabını PDF İndir Kategori

Ortak Kültür Kavramları Sözlüğü Kitabı Yayına Çıktığı 10.10.2006 Tarihinden İtibaren Toplamda 26 Kişi Tarafından Okunmuştur.

3F Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın