Modern Bilim Felsefe Ve Tanrı Kitabını İndir Oku – Prof. Dr. Caner Taslaman

Modern Bilim Felsefe ve Tanrı Kitabını İndir Oku Bilgi

Modern Bilim Felsefe ve Tanrı kitabı 148 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 15 x 21.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 01.04.2013 tarihinde Prof. Dr. Caner Taslaman tarafından yazılarak İSTANBUL YAYINEVİ tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Modern Bilim Felsefe ve Tanrı kitabı 9789758727063 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Modern Bilim Felsefe ve Tanrı Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Teolojik fikirler arasındaki tercihte bilmin rolü nedir?Entropi yasasının , evrenin başını ve sonunun olduğunu göstermesi felsefi ve teolojik açıdan neden önemlidir? Entropi yasası evrendeki olgulardan yola çıkarak Tanrı’nın varlığını temellendirmeye çalışan tasarım delilini desteklemekte midir? İzafiyet teorisi ile değerlerin izafiliği arasında bir ilişki var mıdır? İzafiyet teorisi ile zaman anlayışında gerçekleşen devrimci değişiklik, Tanrı-evren ilişkisi konusu ele alınırken ne gibi katkılar yapılabilir? Kuantum teorisinin evren anlayışında yaptığı köklü değişiklikler nelerdir? Tanrısal etkinlik, kuantum belirsizliklerinin belirlenmesi olarak ele alınabilir mi?Kuantum teorisi özgür irade sorununun çözümüne katkı yapabilir mi? Materyalist yaklaşımlarla insan zihni başarıyla açıklanabilmiş midir? İnsan bilinci yapay zekalarla taklit edilebilir mi? Bunlar ve benzeri daha pek çok soruya bu kitapta cevap veriliyor. Modern bilimin konularının felsefi ve teolojik açıdan ele alınmasını önemli bulanlara bu kitabı mutlaka tavsiye ediyoruz.

Modern Bilim Felsefe ve Tanrı Kitabını PDF İndir Kategori

Modern Bilim Felsefe Ve Tanrı Kitabı Yayına Çıktığı 01.04.2013 Tarihinden İtibaren Toplamda 2.430 Kişi Tarafından Okunmuştur.

İstanbul Yayınevi yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın