Menderes’in Gözyaşları – Yassıada Kitabını İndir Oku – H. Emre Oktay

Menderes’in Gözyaşları – Yassıada Kitabını İndir Oku Bilgi

Menderes’in Gözyaşları – Yassıada kitabı 392 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 02.01.2015 tarihinde H. Emre Oktay tarafından yazılarak AKİS KİTAP-KAMPANYA tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Menderes’in Gözyaşları – Yassıada kitabı 9786051291383 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Menderes’in Gözyaşları – Yassıada Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

“Geçen sürede, 2000 yılına kadar siyasetçilerin gözünün önünden Menderes ve arkadaşlarının ipte sallanan feci halleri hiç gitmemiştir. Siyasiler askerlerin onaylamadığı hiç bir işi yapamamışlardır. 27 Mayıs Türk demokrasisinin tahrip edildiği bir milat olmuştur. 27 Mayıs’la askeri vesayet başlamış ve bu vesayet darbe Anayasaları ve bunlara bağlı bir takım kanunlarla yasallaştırılmıştır. 1924 Atatürk Anayasasının, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ şartı, 27 Mayıs’tan sonra rafa kalkmış ve halka senin egemenliğini nasıl kullanacağını biz sana gösteririz, denmiştir. Halk iradesi, 1961 Anayasasında tesis edilen Senato, Anayasa Mahkemesi, Milli Güvenlik Kurulu, yürütmeyi denetleyen Danıştay gibi oluşumlarla ipotek altına alınmıştır. Kendisi denetlenmeyen bu kurumlar halk iradesi ile devlet yönetimi arasına girmiştir. Geçen sürede 27 Mayıs masaya yatırılmadığı, yargılanmadığı, müsebbiplerinden hesap sorulmadığı, hatta müsebbipleri mükâfatlandırıldığı, ordu içinde sürekli terfii ettiği için; darbeci zihniyet cesaretlendirilmiş adeta teşvik edilmiştir.”

Menderes’in Gözyaşları – Yassıada Kitabını PDF İndir Kategori

Menderes’in Gözyaşları – Yassıada Kitabı Yayına Çıktığı 02.01.2015 Tarihinden İtibaren Toplamda 85 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Akis Kitap-Kampanya yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın