Manastır’da Hukuk Ve Adalet Uygulamaları (1700-1730) Kitabını İndir Oku – Zülfiye Koçak

Manastır’da Hukuk ve Adalet Uygulamaları (1700-1730) Kitabını İndir Oku Bilgi

Manastır’da Hukuk ve Adalet Uygulamaları (1700-1730) kitabı 472 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 24.10.2019 tarihinde Zülfiye Koçak tarafından yazılarak GECE AKADEMİ tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Manastır’da Hukuk ve Adalet Uygulamaları (1700-1730) kitabı 9786057749246 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Manastır’da Hukuk ve Adalet Uygulamaları (1700-1730) Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Osmanlı Devletinin Balkanlarda yüzyıllarca süren başarılı bir hâkimiyet tesis etmesi, hukuk sisteminin adaletli bir şekilde uygulanmasıyla mümkün olmuştur. Balkan coğrafyasında yer alan Manastır, bu manada önemli bir modeldir. Çünkü Manastır, Müslim ve gayrimüslim halkın barış içinde bir arada yaşadığı bir yer olmuştur. Bu kitap; halkın birbiriyle ve devletle ilişkilerini düzenleyen, hukuk sistemini başarılı bir şekilde ele alan özgün bir çalışma olarak dikkat çekmektedir. Manastır ile ilgili yapılacak çalışmalar için önemli bir kaynak eser olacağı kanaatindeyim. Prof. Dr. Mehmet DEMİRTAŞ Yaşadığım Balkan coğrafyasının önemli bir parçası olan Manastır, oldukça köklü bir geçmişe sahip olup Osmanlı hâkimiyetindeyken kültürü yüksek bir yaşamı simgelemektedir. Osmanlı Devleti’nin oluşturduğu hukuk sistemi içinde insanların bir arada ahenk içinde yaşadığını okumak oldukça değerliydi. Bir kitapla bana bu duyguları yaşatan bilim insanı Zülfiye Koçak’ı tebrik ederim…    Dr. Dragana Amedoski Bu kitabın bilim dünyasına kazandırılması hem bireysel hem de toplumsal açıdan önem arz etmektedir. Zamanın insana tahakkümünün, insanın zamana yenik düşmesinin, mekânın sahipsizliğinin belirginleştiği nadir kitaplar vardır. İşte elinizdeki kitap da bunlardan biridir. Kitapta insanı, hatta insanlığı adeta bir zaman yolculuğuna çıkmış zannederiz. On sekizinci yüzyılda Osmanlı Devletinin Manastır özelinde Balkan coğrafyasındaki hukuk ve adalet uygulamaları,  yazarın objektif ve bilimsel tutumuyla yansıtılmıştır.  Bu bilimsel tutumun dönem yaşamının yansıtılmasında itici bir unsur olması da ayrıca önemlidir.  Dr. Mehmet Bakır ŞENGÜL

Manastır’da Hukuk ve Adalet Uygulamaları (1700-1730) Kitabını PDF İndir Kategori

Manastır’da Hukuk Ve Adalet Uygulamaları (1700-1730) Kitabı Yayına Çıktığı 24.10.2019 Tarihinden İtibaren Toplamda 4 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Gece Akademi yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın