Koro Müziğinde Yeni Örnekler Kitabını İndir Oku – Mehmet Güneş Açıkgöz

Koro Müziğinde Yeni Örnekler Kitabını İndir Oku Bilgi

Koro Müziğinde Yeni Örnekler kitabı 64 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 24.5 x 32 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 17.09.2019 tarihinde Mehmet Güneş Açıkgöz tarafından yazılarak GECE AKADEMİ tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Koro Müziğinde Yeni Örnekler kitabı 9786052888445 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Koro Müziğinde Yeni Örnekler Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Mehmet Güneş Açıkgöz, “Koro Müziğinde Yeni Örnekler” adlı verimiyle, 21.y.y’ın ilk yirmi yılını geride bıraktığımız bu günlerde, koro yazınımıza, toplumsal müzik belleğimize ve koro eğitimine çok değerli bir katkı, bir armağan sunmuştur.Koroya özgü her düzenleme, adeta yeni bir kompozisyondur. Koro albümünde, Açıkgöz’ün özgün koro müziği örnekleri ile alanında tanınan bestecilerin popüler şarkıları üzerine koro için düzenlemeleri ve bir anonim türkünün koro için düzenlenmiş örneği yer almaktadır. Bu çalışmada, insanı, kadını, hüznü, ölümü ya da coşkuyu en yalın, içten, sıcak ve lirik bir anlatımla dile getiren şarkı sözlerinin ezgiyle mükemmel uyumunu zengin koro tınılarıyla bütünleştiren düzenlemelerde, bazen huzurlu, dingin, coşkulu, zaman zaman da başkaldıran, soylu, derin etkilerin müziksel ifadeye yansıtıldığını görmekteyiz.Dünya Koro Müziği, özellikle 20. yüzyılın son çeyreğinden itibaren, sadece batı coğrafyası ve kültürünün klasik müzik verimleriyle sınırlı kalmayıp, Asya Pasifik’ten Latin Amerika’ya, Baltık Ülkelerinden Kuzey Amerika, Avustralya ve Afrika’ya kadar, çeşitli dinsel, etnik, folklorik, Jazz ve modern müziğin bütün türlerine ilişkin ürünleriyle, önemli bir gelişme göstermekte ve müzik türleri arasındaki kesin sınırlar giderek kalkmaktadır. Bu özgün ve inovatif yaklaşımlarla ulusal, uluslararası ve çok kültürlü müzik anlayışı, giderek zenginleşmekte ve toplumlararası iletişime müzik yoluyla katkıda bulunmaktadır.

Koro Müziğinde Yeni Örnekler Kitabını PDF İndir Kategori

Koro Müziğinde Yeni Örnekler Kitabı Yayına Çıktığı 17.09.2019 Tarihinden İtibaren Toplamda 8 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Gece Akademi yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın