Kinematik Gnss Ve Rtk Cors Ağları Kitabını İndir Oku – Muzaffer Kahveci

Kinematik GNSS ve RTK CORS Ağları Kitabını İndir Oku Bilgi

Kinematik GNSS ve RTK CORS Ağları kitabı 168 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 16 x 23.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 05.12.2017 tarihinde Muzaffer Kahveci tarafından yazılarak NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Kinematik GNSS ve RTK CORS Ağları kitabı 9786053207207 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Kinematik GNSS ve RTK CORS Ağları Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Global Konum Belirleme Sistemi (GPS) 20’nci yüzyılın, yaşantımızın her alanına girmiş en önemli teknolojik gelişmelerinden biri olarak düşünülebilir. Çünkü, fotogrametrik, jeodezik ve jeodinamik amaçlı kullanımlar, profesyonel (araç navigasyonu, dağcılık, arama kurtarma, zaman transferi, arkeolojik kazılar, petrol arama vs.) kullanımlar, Diferansiyel GPS (DGPS) ve Coğrafi Bilgi Sistemlerine (CBS) dayalı kullanımlar bugün GPS’in kullanıldığı alanlardan yalnızca birkaçıdır. Uydu sistemlerinin bilimsel, navigasyon ve askeri amaçlı kullanımlara getirdiği sınırsız olanaklar ve büyük ekonomik getirişi teknolojik olarak gelişmiş diğer ülkeleri de kendi uydu sistemlerini kurmaya yöneltmiştir. Bu bağlamda Rusya GLONASS, Avrupa Birliği(AB) Galileo, Çin Beidou/Compass, Hindistan GAGAN ve Japonya ise QZSS uydu programını gerçekleştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedirler. Böylece, mevcut tüm uydu sistemleri ile diferansiyel sistemlerin (WAAS, EGNOS, SBAS vb.) tamamına Global Uydu Navigasyon Sistemleri (GNSS) adı verilmiştir. Uydularla konum belirleme sistemlerine ilave olarak diferansiyel sistemlerin de faaliyete geçmesiyle kullanıcıların gerçek zamanlı kinematik uygulamalardan yararlanması olanağı önemli ölçüde artmıştır. Uydu sistemlerinde yaşanan hızlı değişimlerle birlikte, Türkiye’de de GNSS sistemlerinin yoğun olarak kullanılmasına karşın bunların gerçek zamanlı kinematik ve ağ yapısında kullanımına ilişkin ayrıntılı, deri toplu ve güvenilir Türkçe kaynak bulmak oldukça zordur. GNSS ile ilgili ilk kitap 2001 yılında “Global Konum Belirleme (GPS)” adıyla yayınlanmış, meslektaşlarımızdan çok olumlu eleştiriler almış ve 4’ncü baskısı yapılmak üzeredir. Birinci kitap ile yakalandığına inandığım başarı beni ikinci kitabı yazmaya teşvik etmiştir. Bu kitap ağ yapısında gerçek zamanlı kinematik GNSS konusundaki bilgi açığını biraz da olsa kapatmak amacıyla kaleme alınmıştır. Kitaptaki konuların anlatımında fazla ayrıntıya girilmemiş olup, kitap içeriğindeki konularla ilgili daha üst seviyede ayrıntılı bilgi gereksinimi olanların kitabın sonunda verilen kaynaklara müracaat etmesi önerilir.

Kinematik GNSS ve RTK CORS Ağları Kitabını PDF İndir Kategori

Kinematik Gnss Ve Rtk Cors Ağları Kitabı Yayına Çıktığı 05.12.2017 Tarihinden İtibaren Toplamda 59 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Nobel Akademik Yayıncılık yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın