Kent Reformu Ve Yeni Gecekondu Hareketi &Amp; Ve &Quot;Kendi Evini Kendin Yap&Quot; Kılavuzu Kitabını İndir Oku – Metin Yeğin

Kent Reformu ve Yeni Gecekondu Hareketi & Ve "Kendi Evini Kendin Yap" Kılavuzu Kitabını İndir Oku Bilgi

Kent Reformu ve Yeni Gecekondu Hareketi & Ve "Kendi Evini Kendin Yap" Kılavuzu kitabı 192 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 02.06.2014 tarihinde Metin Yeğin tarafından yazılarak NOTABENE YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Kent Reformu ve Yeni Gecekondu Hareketi & Ve "Kendi Evini Kendin Yap" Kılavuzu kitabı 9786059020053 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Kent Reformu ve Yeni Gecekondu Hareketi & Ve "Kendi Evini Kendin Yap" Kılavuzu Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Neoliberal kent inşası ya da buradaki adıyla “kentsel dönüşüm”, kapitalizmin temel dinamiği haline geldi. Brezilya, Arjantin, Guatemala, Güney Afrika, Hindistan ya da Vietnam’da milyonlarca kişi, dünya tarihinin en büyük sürgününü yaşıyor, daha da dışarıya süpürülüyorlar. Temerküz ve iktidarın simgesel göstergesi kent, kapitalizmin doğrudan kendisi halini aldı. Bu kitap, sadece dünyanın sokaklarında olanları anlatmakla kalmıyor, buna karşı alternatifleri tartışıyor, ileri sürüyor, iddia ediyor. “Kent reformu” ve “Yeni gecekondu hareketi” ile bir başka demokrasi örgütlenebilir mi? Kenti yıkmak, kapitalizmi yıkmak değil mi?

Kent Reformu ve Yeni Gecekondu Hareketi & Ve "Kendi Evini Kendin Yap" Kılavuzu Kitabını PDF İndir Kategori

Kent Reformu Ve Yeni Gecekondu Hareketi &Amp; Ve &Quot;Kendi Evini Kendin Yap&Quot; Kılavuzu Kitabı Yayına Çıktığı 02.06.2014 Tarihinden İtibaren Toplamda 45 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Notabene Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın