Kanlı Düğün Yerma / Bütün Oyunları 1 Kitabını İndir Oku – Federico Garcia Lorca

Kanlı Düğün Yerma / Bütün Oyunları 1 Kitabını İndir Oku Bilgi

Kanlı Düğün Yerma / Bütün Oyunları 1 kitabı 175 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 12 x 20 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 16.03.2016 tarihinde Federico Garcia Lorca tarafından yazılarak ALFA YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Kanlı Düğün Yerma / Bütün Oyunları 1 kitabı 9786051712604 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Kanlı Düğün Yerma / Bütün Oyunları 1 Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Ailesi çiftçi olduğu için İspanya kırsalını iyi tanıyan Lorca dadısından dinlediği geleneksel baladlar, masallar ve çingene hikâyeleriyle büyümüş, eğitim yıllarında İspanyol folklorunu araştırmış ve tüm bunları eserlerinde işlemiştir. Önce şiirleri, ardından tiyatro eserleri müthiş ilgi uyandırmıştır. 1929 yılında New York’a davet edilmiş, bu deneyim onu derinden etkilemiştir. İspanya İç Savaşı sürerken 19 Ağustos 1936’da falanjistler tarafından kurşuna dizilerek bir zeytinlikteki toplu mezara gömülmüştür.Oyunları İspanya köy hayatının en derin ve en yabanıl tutkularını işlemesiyle meşhurdur. Geleneksel oyun tekniğini yenilikçi modern dramatik tekniklerle kendine has bir biçimde kaynaştırmıştır. Tutkulu insanların, özellikle de dar köylü toplumlarının toplumsal uzlaşım tuzağına düşmüş kadınların trajik hikâyelerini anlatmıştır.1933 tarihli Kanlı Düğün Lorca’nın en bilinen ve en şiirsel oyunudur. Endülüslü bir çiftin gerçek hikâyesine dayanmaktadır. 1934 tarihli Yerma ise küçük bir köyde hayatın ne kadar klostrofobik olacağına dair daha haşin bir hikâye anlatmaktadır.

Kanlı Düğün Yerma / Bütün Oyunları 1 Kitabını PDF İndir Kategori

Kanlı Düğün Yerma / Bütün Oyunları 1 Kitabı Yayına Çıktığı 16.03.2016 Tarihinden İtibaren Toplamda 29 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Alfa Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın