Kadınlar Neden Yazdıkları Her Mektubu Göndermezler? Kitabını İndir Oku – Darian Leader

Kadınlar Neden Yazdıkları Her Mektubu Göndermezler? Kitabını İndir Oku Bilgi

Kadınlar Neden Yazdıkları Her Mektubu Göndermezler? kitabı 145 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 01.06.1998 tarihinde Darian Leader tarafından yazılarak AYRINTI YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Kadınlar Neden Yazdıkları Her Mektubu Göndermezler? kitabı 9789755391823 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Kadınlar Neden Yazdıkları Her Mektubu Göndermezler? Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Türkçe’de zaman zaman ‘kadın milleti’ diye anılan, evrensel dilde ise ‘kadın gizemi’ diye bilinen alana erkeğin de refakatiyle yapılan renkli bir gezi. Yazar, kadın ve erkek cinsleri arasındaki farklılıkları temelde Hacan ve Reik çizgisinde, özellikle de cinsellik boyutunda ele alırken,psikanaliz literatürünün yanı sıra geçmişten bugüne sinema, tiyatro, edebiyat ve felsefe gibi alanlardan özenle kesilmiş örneklerle bir kolaj oluşturuyor. Shakespeare’den Hitchcock’a; Sharon Stone’dan Arnold Schwarzenegger’e; Sokrates’ten Bertrand Russell’a, Virginia Woolf’tan Agatha Christie’ye sayısız isim kah ürettikleriyle kah yaşadıklarıyla bu kolajda yerlerini alıyor.

Kadınlar Neden Yazdıkları Her Mektubu Göndermezler? Kitabını PDF İndir Kategori

Kadınlar Neden Yazdıkları Her Mektubu Göndermezler? Kitabı Yayına Çıktığı 01.06.1998 Tarihinden İtibaren Toplamda 47 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Ayrıntı Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın