İzmir &Amp; Tarihi Kentler Ve Ermeniler Kitabını İndir Oku – Richard G. Hovannisian

İzmir & Tarihi Kentler ve Ermeniler Kitabını İndir Oku Bilgi

İzmir & Tarihi Kentler ve Ermeniler kitabı 336 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 15 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 04.04.2018 tarihinde Richard G. Hovannisian tarafından yazılarak ARAS YAYINCILIK tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. İzmir & Tarihi Kentler ve Ermeniler kitabı 9786052100189 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

İzmir & Tarihi Kentler ve Ermeniler Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Ünlü tarihçi Richard G. Hovannisian tarafından derlenen 14 ciltlik ‘Tarihi Kentler ve Ermeniler’ dizisinin dördüncü kitabı İzmir, bu kozmopolit liman şehrine, 13. yüzyılın ortalarından 1922 yılına dek İzmir’in ticari, kültürel ve sosyal hayatının en önemli aktörlerinden olan Ermenilerin tarihinden bakıyor. Kitapta, ticari ve etnik gruplar arası ilişkiler, eğitsel ve kültürel çalışmalar ve mimarinin yanı sıra, İzmir Ermenilerinin ‘Aydınlanma Dönemi’ne şekil veren matbaacılık faaliyetleriyle edebi eser ve çevirileri de mercek altına alınıyor. Birinci Dünya Savaşı sırasında ve sonrasında İzmir’de yaşananlar ve 1922 Yangını bir makalede İzmirli Ermenilerin tanıklıklarında, başka bir makalede ise bu dönemde İzmir’de bulunan Henry Miller ve Ernest Hemingway’in yazılarında karşımıza çıkıyor.Anadolu’nun çok katmanlı tarihini anlamamıza yardımcı olan Tarihi Kentler ve Ermeniler dizisi kapsamında daha önce ‘Bitlis ve Muş’, ‘Van’ ve ‘Harput’ ciltleri yayımlanmıştı. 

İzmir & Tarihi Kentler ve Ermeniler Kitabını PDF İndir Kategori

İzmir &Amp; Tarihi Kentler Ve Ermeniler Kitabı Yayına Çıktığı 04.04.2018 Tarihinden İtibaren Toplamda 33 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Aras Yayıncılık yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın