İstiklal Mahkemeleri’nde Gazetecilerin Davaları Kitabını İndir Oku – Fahrettin Gün

İstiklal Mahkemeleri’nde Gazetecilerin Davaları Kitabını İndir Oku Bilgi

İstiklal Mahkemeleri’nde Gazetecilerin Davaları kitabı 416 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 18.03.2020 tarihinde Fahrettin Gün tarafından yazılarak BEYAN YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. İstiklal Mahkemeleri’nde Gazetecilerin Davaları kitabı 9789754739664 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

İstiklal Mahkemeleri’nde Gazetecilerin Davaları Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Bu çalışmanın en orijinal yönlerinden birisi, hiç kuşkusuz “Şark İstiklâl Mahkemesi Zabıtları”nın gazetecilerle ilgili bölümünün tamamına yer verilmiş olmasıdır. İkinci olarak da çalışmada kullanılan 5-6 fotoğrafın ilk kez yayınlanmasıdır. Daha önce hiçbir yerde yayınlanmayan, İsyan Bölgesi İstiklâl Mahkemesi’nde yargılanan gazetecilere dâir bu fotoğraflarla ve diğer bazı görsellerin yardımıyla çalışmayı zenginleştirmek istedim. Hâsılı, yaptığımız bu çalışma; ilk olarak, 1923 yılının sonunda kurulan İstanbul İstiklâl Mahkemesi’nde yargılanan “Gazetecilerin Dâvâları”nı, ikinci olarak 1925 yılında “Şeyh Said Kıyamı” sürecinde kurulan Ankara İstiklâl Mahkemesi’ndeki “Gazetecilerin Dâvâları”nı, üçüncü ve asıl olarak yine “Şeyh Said Kıyamı”ndan sonra teşekkül eden İsyan Bölgesi/Şark İstiklâl Mahkemesi’nde, İstanbul matbûatının önde gelen yazarlarının yargılandığı “GazetecilerinDâvâları”nı kapsıyor. Dolayısıyla, 1923-1926 yıllarında cereyan eden ve üç ayrı İstiklâl Mahkemesi tarafından yargılanan gazetecilerin dâvâlarının ele alınıp incelenmeye, araştırılmaya çalışıldığı İstiklâl Mahkemeleri’nde Gazetecilerin Dâvâları başlıklı çalışmamızı siz değerli okuyucuların istifâdesine sunuyorum.

İstiklal Mahkemeleri’nde Gazetecilerin Davaları Kitabını PDF İndir Kategori

İstiklal Mahkemeleri’nde Gazetecilerin Davaları Kitabı Yayına Çıktığı 18.03.2020 Tarihinden İtibaren Toplamda 22 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Beyan Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın