İslamiyet-Hıristiyanlık Kavramları Sözlüğü (2 Cilt) Kitabını İndir Oku – Halis Albayrak

İslamiyet-Hıristiyanlık Kavramları Sözlüğü (2 Cilt) Kitabını İndir Oku Bilgi

İslamiyet-Hıristiyanlık Kavramları Sözlüğü (2 Cilt) kitabı 934 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 14 x 22 cm ölçüsünde Ciltli olarak 01.11.2013 tarihinde Halis Albayrak tarafından yazılarak ANKARA ÜNİVERSİTESİ YAYINEVİ tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. İslamiyet-Hıristiyanlık Kavramları Sözlüğü (2 Cilt) kitabı 9786051361147 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

İslamiyet-Hıristiyanlık Kavramları Sözlüğü (2 Cilt) Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Sözlükte iki büyük dinin temel kavramları her iki dinin yetkin bilim insanlarınca yeniden tanımlanarak okuyucuya sunulmaktadır. Bundan daha önemlisi Hıristiyanlık ve İslamiyet kavramlarının yan yana bu çalışmada yer almış olmasıdır. Dinler arasında bu yakınlık görüntüsü aslında olması gerekendir. Ancak dünyada çıkar ilişkileri dinleri ayrıştırıcı ve dışlayıcı tutumların aracı haline getirdiği için bu nokta genellikle görmezden gelinir. İnsanı aynı özden yaratan tanrı mesajlarınıda insanlığın hayrı ve mutluluğu için göndermiş olmalıdır. Farklılıklar hep zamanın ruhuyla ilgili olanlardır. Onlar da mesajın farklı kültürlerle buluşmasıyla oluşan tonlarıdır. Önemli olan kültürlerin birbirlerini tanımaları ve birbirlerini tanımaları ve birbirlerini anlamalarıdır. Bu çalşma bu tür bir karşılaşmanın ve tanışmanın çarpıcı bir örneğidir.

İslamiyet-Hıristiyanlık Kavramları Sözlüğü (2 Cilt) Kitabını PDF İndir Kategori

İslamiyet-Hıristiyanlık Kavramları Sözlüğü (2 Cilt) Kitabı Yayına Çıktığı 01.11.2013 Tarihinden İtibaren Toplamda 34 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Ankara Üniversitesi Yayınevi yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın