İslam Toplumları Tarihi Cilt: 2 19. Yüzyıldan Günümüze Kitabını İndir Oku – Ira M. Lapidus

İslam Toplumları Tarihi Cilt: 2 19. Yüzyıldan Günümüze Kitabını İndir Oku Bilgi

İslam Toplumları Tarihi Cilt: 2 19. Yüzyıldan Günümüze kitabı 685 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 14.01.2010 tarihinde Ira M. Lapidus tarafından yazılarak İLETİŞİM YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. İslam Toplumları Tarihi Cilt: 2 19. Yüzyıldan Günümüze kitabı 9789750507274 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

İslam Toplumları Tarihi Cilt: 2 19. Yüzyıldan Günümüze Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

İslâm Toplumları Tarihi’nin ikinci cildi, 19. yüzyıldan başlayarak günümüze değin Müslümanlığın farklı ülke ve bölgelerdeki gelişimini anlatıyor.Lapidus, 19. yüzyıldaki global ölçekli kapitalist deveranların İslâm’ın geleneksel yapısını geri dönülmez biçimde başkalaştırdığını düşünüyor.Ulusal kimliklerin ve milliyetçiliğin etkisiyle farklılaşan dinin, günümüzde, yükselen yeni İslâmî söylemlerle bir kez daha biçimlendiğini de ekliyor.Lapidus, titiz ve mesafeli anlatımıyla tarih ve sosyoloji bağlamında İslâm’ın siyasî, kültürel ve ekonomik olarak nasıl dönüştüğünü irdeliyor.Farklı kimlik ve kültürlerin hangi güdülerle dinle bağ kurduklarını gösterirken, benzer ve farklı yaşanan karakteristikleri de işaretliyor.Kapsamlı bir ansiklopedik döküm sunmakla kalmıyor, din ve siyaset ilişkisine dair zihin açıcı tasvirler de yapıyor.İslâm Toplumları Tarihi, tüm dünyada olduğu gibi dilimizde de referans kitaplardan biri olacak…

İslam Toplumları Tarihi Cilt: 2 19. Yüzyıldan Günümüze Kitabını PDF İndir Kategori

İslam Toplumları Tarihi Cilt: 2 19. Yüzyıldan Günümüze Kitabı Yayına Çıktığı 14.01.2010 Tarihinden İtibaren Toplamda 403 Kişi Tarafından Okunmuştur.

İletişim Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın