İslam Tarihi Boyunca Şia – Ehl-I Sünnet İlişkisi Kitabını İndir Oku – Prof. Dr. Muhammed Emhazun

İslam Tarihi Boyunca Şia – Ehl-i Sünnet İlişkisi Kitabını İndir Oku Bilgi

İslam Tarihi Boyunca Şia – Ehl-i Sünnet İlişkisi kitabı 64 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 16.09.2021 tarihinde Prof. Dr. Muhammed Emhazun tarafından yazılarak AKADEMİ TİTİZ YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. İslam Tarihi Boyunca Şia – Ehl-i Sünnet İlişkisi kitabı 9786057604507 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

İslam Tarihi Boyunca Şia – Ehl-i Sünnet İlişkisi Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

İslam dünyasında Hz. Peygamber’in vefatından sonra büyük ölçüde fikir ayrılıkları ortaya çıkmıştır. İktidarın kimde kalacağını tayin etme yönünde ortaya çıkan farklı görüşler, zamanla daha da büyümüş ve farklı oluşumların zuhur etmesini hızlandırmıştır. Şia mezhebinin tarihsel gerçekliğini ortaya koyan dönüm noktası, Hz. Peygamber’in vefatından sonraki süreçtir. İşte bu noktada Hz. Peygamber’in vefatından sonra devlet yönetiminin diğer halifelere veya başka kimselere değil Hz. Ali’ye ve onun soyundan gelen peygamber akrabalarına ait olduğu yönünde görüş ileri süren ve bu çerçevede itikadi bir sistem geliştiren fırkaların genel adına Şia denmektedir. İşte elinizdeki bu ufak hacimli eser Prof. Dr. Muhammed Emhazun tarafından kaleme alınmış risalenin Türkçeye tercüme edilmiş halidir.

İslam Tarihi Boyunca Şia – Ehl-i Sünnet İlişkisi Kitabını PDF İndir Kategori

İslam Tarihi Boyunca Şia – Ehl-I Sünnet İlişkisi Kitabı Yayına Çıktığı 16.09.2021 Tarihinden İtibaren Toplamda 8 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Akademi Titiz Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın