İnsan Doğası/Iktidara Karşı Adalet-Foucault Ve Chomsky Tartışıyor Kitabını İndir Oku – Ayaz Uysal

İnsan Doğası/İktidara Karşı Adalet-Foucault ve Chomsky Tartışıyor Kitabını İndir Oku Bilgi

İnsan Doğası/İktidara Karşı Adalet-Foucault ve Chomsky Tartışıyor kitabı 71 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 12 x 18 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 01.11.2005 tarihinde Ayaz Uysal tarafından yazılarak BGST YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. İnsan Doğası/İktidara Karşı Adalet-Foucault ve Chomsky Tartışıyor kitabı 9789756165027 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

İnsan Doğası/İktidara Karşı Adalet-Foucault ve Chomsky Tartışıyor Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Yüzyılın iki büyük düşünürünün yıllar önce yaptığı bu tartışma iki konu etrafında odaklanır: Bilimsel bilginin gelişimi nasıl yorumlanmalıdır? Siyasal mücadelede adaletin, bir başka deyişle etiğin yeri nedir?Foucault’ya göre, tarihte bilgi üretimini farklı çerçeveler belirlediği için, her çağda farklı bilimsel söylem tipleriyle karşılaşırız. Chomsky ise kendi dilbilim kuramından hareket eder ve insanın doğarken beraberinde getirdiği bir yaratıcılık kapasitesi olduğunu savunur.Siyasal mücadele, bir sınıfın tarihsel haklılığına dayandığı için mi, yoksa daha adil bir toplum hedefi güttüğü için mi meşruluk kazanır?Görüşlerin en çok ayrıldığı konu bu olacaktır.

İnsan Doğası/İktidara Karşı Adalet-Foucault ve Chomsky Tartışıyor Kitabını PDF İndir Kategori

İnsan Doğası/Iktidara Karşı Adalet-Foucault Ve Chomsky Tartışıyor Kitabı Yayına Çıktığı 01.11.2005 Tarihinden İtibaren Toplamda 581 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Bgst Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın