İnsan Cinselliğinin Evrimi (Ciltli) Kitabını İndir Oku – Jared Diamond

İnsan Cinselliğinin Evrimi (Ciltli) Kitabını İndir Oku Bilgi

İnsan Cinselliğinin Evrimi (Ciltli) kitabı 200 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21 cm ölçüsünde Ciltli olarak 17.01.2020 tarihinde Jared Diamond tarafından yazılarak PEGASUS YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. İnsan Cinselliğinin Evrimi (Ciltli) kitabı 9786052998052 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

İnsan Cinselliğinin Evrimi (Ciltli) Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

İNSAN CİNSELLİĞİ NEDEN DİĞER CANLILARINKİNDEN FARKLIDIR? İnsan cinselliği bize normal görünse de diğer hayvanların standartlarına göre oldukça tuhaftır. Jared Diamond, tuhaf cinsel hayatımızın, insan statüsüne erişimimizde beyinlerimizin büyüklüğü kadar önemli olduğunu iddia ediyor. İnsan cinselliğine ilişkin tartışılan konular arasında, dişilerin menopozu, erkeklerin insan toplumlarındaki rolü, gizlice seks yapmamız, üreme amacından ziyade zevk için seks yapmamız ve kadın memesinin emzirmeden çok daha önce büyümesi yer alıyor. Bu konular bize açıklama gerektirmeyecek denli doğal gelebilir ancak düşünüldüğünde içlerinde açıklaması çok zor sorular gizlidir.   “İnsan Cinselliğinin Evrimi, bu konuda okuduğum en iyi kitap. Cinsellik mirasımıza yönelik bu keşif yolculuğu, sevgililerin neden öyle davrandıklarını merak eden kişilere keyifli bir okuma fırsatı veriyor.”Diane Ackerman, Umut Bahçesi’nin Yazarı “Bu denli sade bir üslupla yazabildiği için Jared Diamond’ı çok kıskanıyorum! Öne sürdüğü sağlam argümanları sayesinde, diğer memeliler seksi zevk için yapmaktan kaçınırken neden bizim seksi hem zevk hem de üreme aracı olarak kullandığımızı anlayabiliyoruz. Dünyanın en önde gelen biyoloji filozoflarından birinin elinden çıkmış harikulade bir kitap.”Roger Shohl, Avustralya Monash Üniversitesi Fizyoloji Profesörü “Jared Diamond bir kez daha sormaktan asla vazgeçmediğimiz ve artık kesin yanıtlar bulmak istediğimiz sorulara gerçek cevaplar veriyor. Üreme amaçlı olmayan cinsel aktivitenin insan olmakla ilişkili olmasının dışında, evrimsel başarımızın da en önemli sembolü olduğunu öğreniyoruz.”Bettyann Kevles “İnsan cinselliğinin evrimi üzerine mizahi, geniş çaplı bir araştırma.”Chicago Tribune

İnsan Cinselliğinin Evrimi (Ciltli) Kitabını PDF İndir Kategori

İnsan Cinselliğinin Evrimi (Ciltli) Kitabı Yayına Çıktığı 17.01.2020 Tarihinden İtibaren Toplamda 478 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Pegasus Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın