Iı. Dünya Savaşının Kısa Tarihi Kitabını İndir Oku – Richard Holmes

II. Dünya Savaşının Kısa Tarihi Kitabını İndir Oku Bilgi

II. Dünya Savaşının Kısa Tarihi kitabı 560 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 15.5 x 23.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 11.03.2022 tarihinde Richard Holmes tarafından yazılarak ALFA YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. II. Dünya Savaşının Kısa Tarihi kitabı 9786254494994 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

II. Dünya Savaşının Kısa Tarihi Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

İkinci Dünya Savaşının Kısa Tarihi; Müttefik ve Mihver güçlerin nasıl biraraya geldiğini, dünyanın faşizm ve komünizm arasında nasıl bölündüğünü, küresel savaşı tetikleyen tüm unsurları, toplama kamplarını, bu dönemde geliştirilen silahları, artan casusluk faaliyetlerini ve savaş sonrasındaki yeni dünyayı tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Birinci Dünya Savaşında yenilmiş ve içinde bulunduğu durumdan memnun olmayan Almanya’da artan milliyetçilik akımı, Hitler’in yönetime geçmesiyle beraber ayyuka çıkar. İtalya’da Mussolini, Hitler’in gücünden ve ülkesinin üzerindeki hakimiyetinden etkilenir ve Ulusal Faşist Partisini kurarak ülkesinin resmi ideolojisini değiştirir. Japonya ise Asya’nın tek hakimi olma yolunda saldırgan bir tutum benimser ve Çin’i işgal ederek dünya savaşının boyutlarını genişletir. Dünyanın pek çok ülkesinde yer alan şehitliklerin birinde, şu sözler tüm etkileyiciliği ve bu büyüklükteki kıyımın bir daha tekerrür etmemesi dileğiyleşöyle diyor: “EVE GİDİNCE BİZİ ANLATIN,SİZİN YARININIZ İÇİN BİZ BUGÜNÜMÜZÜ VERDİK.”

II. Dünya Savaşının Kısa Tarihi Kitabını PDF İndir Kategori

Iı. Dünya Savaşının Kısa Tarihi Kitabı Yayına Çıktığı 11.03.2022 Tarihinden İtibaren Toplamda 28 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Alfa Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın