Hititler Dönemi’nde Anadolu’da Ekmek Kitabını İndir Oku – Güngör Karauğuz

Hititler Dönemi’nde Anadolu’da Ekmek Kitabını İndir Oku Bilgi

Hititler Dönemi’nde Anadolu’da Ekmek kitabı 264 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 16 x 21 cm ölçüsünde Ciltli olarak 11.01.2007 tarihinde Güngör Karauğuz tarafından yazılarak ARKEOLOJİ VE SANAT YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Hititler Dönemi’nde Anadolu’da Ekmek kitabı 9789756561768 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Hititler Dönemi’nde Anadolu’da Ekmek Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Bu ilginç çalışmada, Hitit çiviyazılı kaynakları ele alınarak,Anadolu’da bugün tüketilmekte olan yerel ekmeklerle Hitit ekmekleri arasındaki bağlantılar araştırılmaktadır. Hitit Dönemi’nde ekmeğin, tarlanın sürülmasinden itibaren geçirdiği tüm evreler çiviyazılı metinlerden takip edilerek incelenmektedir. Hitit ekmek çeşitleri ile bugün Anadolu’da tüketilen ekmek çeşitleri arasındaki yakın benzerlikler konusunda ilginç veriler ortaya konmaktadır.Ayrıca Hitit bayram ve kült törenlerinde hangi ekmeğin ne oranda tüketildiği, bayram ve ritüel kutlamalarında hangi tanrı için özel olarak yapıldığı araştırılmaktadır. Sadece tanrıya sunulduğu düşünülen ekmek çeşitleri ile bu ekmeklerin hangi kutsal mekanlarla ilintili olduğu da irdelenmektedir.

Hititler Dönemi’nde Anadolu’da Ekmek Kitabını PDF İndir Kategori

Hititler Dönemi’nde Anadolu’da Ekmek Kitabı Yayına Çıktığı 11.01.2007 Tarihinden İtibaren Toplamda 17 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Arkeoloji Ve Sanat Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın