Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar / Hazır Bilgi Serisi Kitabını İndir Oku – Caroline Larroche

Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar / Hazır Bilgi Serisi Kitabını İndir Oku Bilgi

Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar / Hazır Bilgi Serisi kitabı 80 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 17 x 17 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 07.10.2015 tarihinde Caroline Larroche tarafından yazılarak NTV YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar / Hazır Bilgi Serisi kitabı 9786055056766 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar / Hazır Bilgi Serisi Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Leonardo da Vinci, Van Gogh, Picasso… Onları tanıyorsunuz! Bunlar dünyanın en ünlü sanatçıları. Peki Giotto, Poussin ya da Brancusi’den söz edildiğini duydunuz mu hiç? Onlar da, Rönesans’tan 20. yüzyıla kadar, her biri resim ya da heykel sanatına kendine özgü yenilikler getirmiş büyük sanatçılar. Biz 47’sini seçtik: Klasikler (Poussin, Ingres), gerçeküstücüler (Magritte, Miró), romantikler (Goya, Géricault) ve soyut sanatın öncüleri (Turner, Kandinski). Elbette devleri (Michelangelo, Rodin, Picasso), renk çılgınlarını (Tiziano, Van Gogh, Bonnard), bütün bir kuşağı etkileyenleri (Caravaggio, David, Monet) ve sanatın bütün kurallarını alt üst edenleri de (Duchamp, Warhol, Klein) unutmadık. Kitap Rönesans dönemi ressamlarıyla başlıyor olsa da, sanatın tarihinin çok daha eski olduğunu, resim tekniklerinin yüzyıllar içinde geliştiğini biliyoruz. Bu sanatçılara, sanatlarını yaşatıp sürdürme olanağı sağlayan, biçim ve renkler harikası bir dünya yaratma imkânı veren sanat hamilerine ve tacirlerine de selam olsun. Öyleyse, güzellik ve coşkuyu yaratanlar dünyasına hoşgeldiniz!

Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar / Hazır Bilgi Serisi Kitabını PDF İndir Kategori

Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar / Hazır Bilgi Serisi Kitabı Yayına Çıktığı 07.10.2015 Tarihinden İtibaren Toplamda 2.048 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Ntv Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın