Hemşin / Tarih, Dil, Gelenek Ve Görenek Kitabını İndir Oku – İbrahim Karaca

Hemşin / Tarih, Dil, Gelenek ve Görenek Kitabını İndir Oku Bilgi

Hemşin / Tarih, Dil, Gelenek ve Görenek kitabı 176 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 14.11.2006 tarihinde İbrahim Karaca tarafından yazılarak CHİVİYAZILARI YAYINEVİ tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Hemşin / Tarih, Dil, Gelenek ve Görenek kitabı 9789759187125 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Hemşin / Tarih, Dil, Gelenek ve Görenek Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Hemşin’le ilgili bugüne kadar yapılan kapsamlı bir bilimsel çalışmaya raslanmıyor. Etnik kültür veya köklere değinen çalışmaların, genellikle bir noktadan sonra kırılmalara uğrayıp bilimsel tavrın dışına düştüğünü görüyoruz. Bu kırılma noktalarının bir yanında çoğu kez milli hassasiyetler, öte yanında ise etnik duygusallık öne çıkıyor. Tüm bu tablo içerisinde bu çalışma, Hemşin kültürü konusunda hem bir ilk olma iddiasını taşıyor hem de gerek coğrafya konusunda gerekse Hemşin dili, tarihi ve kültürü konusunda bilgiler sunuyor. Beş bölümden oluşan kitabın Bir Avuç Hemşin adını taşıyan ilk bölümü, yazarın Hemşin’e ilişkin gözlemlerinin yanı sıra Hemşin konusunda bugüne dek yapılmış çalışmalardan da bir derleme niteliği taşıyor. Kitabın ikinci bölümü, yöresel ağza ilişkin örnekler sunan görüşme kayıtlarına ayrılmış. Hemşin diline ilişkin küçük çaplı bir sözlük kitabın üçüncü bölümünü oluşturuyor. Bunu, Hemşin’de söylenen kimi manilerden oluşan dördüncü bölüm izliyor. Kitabın son bölümü ise yöreye ait fotoğraflara ayrılmış.

Hemşin / Tarih, Dil, Gelenek ve Görenek Kitabını PDF İndir Kategori

Hemşin / Tarih, Dil, Gelenek Ve Görenek Kitabı Yayına Çıktığı 14.11.2006 Tarihinden İtibaren Toplamda 7 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Chiviyazıları Yayınevi yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın