Hadis Kaynaklarında Yönetim Ve Yönetici Teması Kitabını İndir Oku – Dr. Oğuzhan Aytar

Hadis Kaynaklarında Yönetim ve Yönetici Teması Kitabını İndir Oku Bilgi

Hadis Kaynaklarında Yönetim ve Yönetici Teması kitabı 301 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 13.09.2018 tarihinde Dr. Oğuzhan Aytar tarafından yazılarak HİPER YAYIN tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Hadis Kaynaklarında Yönetim ve Yönetici Teması kitabı 9786052810200 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Hadis Kaynaklarında Yönetim ve Yönetici Teması Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Son yüzyıl içinde iletişim kanalları ve haberleşmenin boyut değiştirmesi, kitle iletişim araçlarının yaygınlaşması, egemen kültürün diğer toplumlar üzerindeki etkisini artırmıştır. Şüphesiz bu konuda bilim ve teknolojinin batı kaynaklarından beslenerek, batı toplumlarını siyasi ve ekonomik açıdan ayrıcalıklı konuma taşımasının rolü büyüktür. Bu gün tüm dünyada evrensel kabul görmüş yönetim, üretim ve tüketim teorileri egemen kültürün yaşam biçiminden, inançlarından, değerlerinden, entelektüel bilgi altyapısından izler taşımaktadır. Bu ayrıntının farkında olan toplumlar ve örgütler kendi kültürel özelliklerini dikkate alarak faydalandıkları yaklaşımları daha üst seviyelere taşımaktadırlar. Özgün kültürel değerlerin, girişimciliğin, katılımcı yönetim ve diğer güncel yönetim uygulamalarının değişimi ve dönüşümü gerçekleştirme potansiyeli, dayandıkları felsefeye bağlıdır. İslam coğrafyaları ve toplumları, örgüt yönetimi açısından incelendiğinde, egemen kültürün tüketim, üretim ve yönetim yaklaşımlarını olduğu gibi kabul ederek, taklitçi ve takipçi bir strateji yürüttükleri görülmektedir. Bu görüşlerin menfaat ve çıkar odaklı yapay, taklit ve kişisel uygulamalara dönüştürülmemesi için, temel İslam kaynaklarından beslenen objektif, doğru ve güvenilir ilkelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kitapta temel hadis kaynaklarında geçen yönetim uygulamaları ve yönetici davranışlarına ilişkin özgün ve objektif bilgiler paylaşılmaya çalışılmıştır.

Hadis Kaynaklarında Yönetim ve Yönetici Teması Kitabını PDF İndir Kategori

Hadis Kaynaklarında Yönetim Ve Yönetici Teması Kitabı Yayına Çıktığı 13.09.2018 Tarihinden İtibaren Toplamda 9 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Hiper Yayın yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın