Günümüz Tefsir Problemleri Kitabını İndir Oku – Prof. Dr. Muhsin Demirci

Günümüz Tefsir Problemleri Kitabını İndir Oku Bilgi

Günümüz Tefsir Problemleri kitabı 320 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 16 x 23.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 27.01.2021 tarihinde Prof. Dr. Muhsin Demirci tarafından yazılarak M.Ü. İLAHİYAT FAKÜLTESİ VAKFI YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Günümüz Tefsir Problemleri kitabı 9789755484402 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Günümüz Tefsir Problemleri Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Müslümanlar için bilgi objesi olmasının ötesinde hayata yön veren ve bu anlamda varoluşsal bir değer ifade eden Kur’ân, ahlâkî değerlerin tamamen kaybolduğu bir zamanda insanlığa gönderilen bir hidâyet kaynağıdır. Bu kaynaktan gerektiği gibi yararlanmak hiç kuşkusuz Kur’ân’a dönmekten ve onunla hemdem olmaktan geçmektedir. Genelde bu bilinçte olan müslümanlar özelde de Türk toplumu Kur’ân’ı okuma, okutma, ezberleme ve ezberletme konusunda büyük bir hassasiyet göstermektedir. İşte biz de tamamen bu hissiyatla hareket ederek tefsirin tartışmalı konularıyla ilgili bir çalışma yapmaya gayret ettik. Amacımız hem Türkiye’deki İlâhiyat Fakültelerinin müfredat programlarında yer alan “Günümüz Tefsir Problemleri” adlı dersin içeriğine uygun bir kitap hazırlamak hem de genel okuyucu kitlesinin, Kur’ân muhtevasıyla ilgili tartışmalı meselelerde belli bir birikim sahibi olmalarına yardımcı olmaktır.

Günümüz Tefsir Problemleri Kitabını PDF İndir Kategori

Günümüz Tefsir Problemleri Kitabı Yayına Çıktığı 27.01.2021 Tarihinden İtibaren Toplamda 1.075 Kişi Tarafından Okunmuştur.

M.ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın