Güney Kafkasya&Amp;Sosyal Antropoloji Araştırmaları Kitabını İndir Oku – Dr. Yaşar Kalafat

Güney Kafkasya&Sosyal Antropoloji Araştırmaları Kitabını İndir Oku Bilgi

Güney Kafkasya&Sosyal Antropoloji Araştırmaları kitabı 252 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 15.12.2000 tarihinde Dr. Yaşar Kalafat tarafından yazılarak ASAM tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Güney Kafkasya&Sosyal Antropoloji Araştırmaları kitabı 9787567690769 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Güney Kafkasya&Sosyal Antropoloji Araştırmaları Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Eserde yazarın Gürcistan, Azerbaycan (ve Nahcıvan)’daki sosyal antropoloji içerikli gözlemlerine ye verilmektedir. Yazar bazen sempozyumlar ve bazen de inceleme gezileri münasebetiyle bu ülkelerde bulunmuş, bu arada yazarın halk bilimciler ağırlıklı olmak üzere çeşitli kesimlerden fikir ve sanat adamlarıyla temasları olmuştur.Esede ayrıca, halk inançları öncelikli sahadan yapılmış tesbitlere de yer verilmiştir. Derlenen bilgilerin bazen Anadolu ve bazen de diğer Türk kesimlerine ait benzeri malzeme ile karşılaştırılmaları cihetine gidilmiştir. Bu alanla ilgili metod, uzman ve iteratürün tanıtlmasına çalışılmıştır.

Güney Kafkasya&Sosyal Antropoloji Araştırmaları Kitabını PDF İndir Kategori

Güney Kafkasya&Amp;Sosyal Antropoloji Araştırmaları Kitabı Yayına Çıktığı 15.12.2000 Tarihinden İtibaren Toplamda 24 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Asam yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın