Gökbörü’nün İzinde &Amp; Kadim Türklerin Topraklarında Kitabını İndir Oku – Prof. Dr. Ahmet Taşağıl

Gökbörü’nün İzinde & Kadim Türklerin Topraklarında Kitabını İndir Oku Bilgi

Gökbörü’nün İzinde & Kadim Türklerin Topraklarında kitabı 336 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 03.05.2021 tarihinde Prof. Dr. Ahmet Taşağıl tarafından yazılarak KRONİK KİTAP tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Gökbörü’nün İzinde & Kadim Türklerin Topraklarında kitabı 9789752430167 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Gökbörü’nün İzinde & Kadim Türklerin Topraklarında Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

TARİH ÖNCESİNDEN COĞRAFYALAR ÖTESİNE: TÜRKLEROnlar varlıklarının anlamını seferde buldular. Nice zamanlar içinde nice mekânlara sahip oldular. Tarifi mümkün olmayan büyüklükteki toprakları bazen ayak sesleriyle bazen de nal sesleriyle aştılar. Kondular, göçtüler… Kurdular, yıkılınca tekrar yaptılar… Hiçbir zaman vazgeçmediler. Ne olacağını değil, daima nasıl olacağını düşündüler. Türkler…İslam Öncesi Türk Tarihi ve Orta Asya Tarihi alanlarının uzmanı Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, tarihin peşinden ve Türklerin izinden gidiyor, engin coğrafyaları adımlıyor, Türklerin gizemli tarihini yeniden yazıyor.20 yılı aşkın bir zamandır Eski Türklerin adım attığı istisnasız her yere gitmiş ve araştırmalar yapmış olan Ahmet Taşağıl; okuyacağınız sayfalar boyunca sizi bozkırın rüzgârı eşliğinde Altay Dağları’na götürecek. Orhun bölgesinde tüm gizemini dinlerken kendinizi bir anda Çin Seddi’nin Yeşim Taşı Kapısı’ndan girerken bulacaksınız. Hanbalık’ta dinlenip, Pekin’den Doğu Türkistan’a ulaşırken kadim bir tarihi yaşadığınızı fark edeceksiniz. Urumçi, Kaşgar, Fergan ve en sonunda Maveraünnehir derken, Türk tarihinin derinliği karşısında hayret duygunuzu genişleteceksiniz.Türk isminin kimlere denildiğini, Türklerin nereden geldiklerini, inançlarını, en ilginç geleneklerini, asırlar boyunca taşıdıkları karakteristik özelliklerini, tüm dünyanın imrendiği teşkilatlanma ustalıklarını ve her koşulda nasıl başarılı olabildiklerini tüm boyutlarıyla öğreneceğiniz bu kitapta, kendinizi at sırtında Sibirya, Moğolistan, Kuzey ve Orta Çin, Doğu Türkistan, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Afganistan topraklarını geçerken hissedeceksiniz. Her detayı görerek ve tekrar yaşayarak…GÖKBÖRÜ’NÜN İZİNDE: Kadim Türklerin Topraklarında, Ahmet Taşağıl’ın son derece lezzetli üslubuyla adeta bir seyahatname tadında.

Gökbörü’nün İzinde & Kadim Türklerin Topraklarında Kitabını PDF İndir Kategori

Gökbörü’nün İzinde &Amp; Kadim Türklerin Topraklarında Kitabı Yayına Çıktığı 03.05.2021 Tarihinden İtibaren Toplamda 5.695 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Kronik Kitap yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın