Göğün Yarısı &Amp; Kızıl Çin’de Kadınlar Kitabını İndir Oku – Janet Goldwasser

Göğün Yarısı & Kızıl Çin’de Kadınlar Kitabını İndir Oku Bilgi

Göğün Yarısı & Kızıl Çin’de Kadınlar kitabı 76 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 21 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 25.01.2010 tarihinde Janet Goldwasser tarafından yazılarak AKADEMİ YAYIN tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Göğün Yarısı & Kızıl Çin’de Kadınlar kitabı 9789756304891 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Göğün Yarısı & Kızıl Çin’de Kadınlar Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Lenin, “Kadınsız devrim olmaz” demişti. Hem Sovyet hem de Çin devrimi bunu doğruladı. Devrimin kalıcılığı da kadınlara bağlıydı. Kızıl Çin’de kadınlar işte bunu başardı. Geleneksel rollerden ve dayatmalardan kurtuldu, erkekle eşit birey olarak yeni bir yola çıktı. Evini arkasına bırakıp bilginin ve üretimin peşinden gitti. Dayanışmanın, yoldaşlığın, anneliğin, kadınlığın yeni dilini kurdu…İtaati unutup özgürlüğün kelimelerini öğrenen kadınlar önce acı ayaktan, “altın zambak”tan kurtuldu. Eşini seçme, çocuk doğurup doğurmama hakkı kazandı. Kadın örgütü kurup siyasi ve ekonomik taleplerini dillendirdi.

Göğün Yarısı & Kızıl Çin’de Kadınlar Kitabını PDF İndir Kategori

Göğün Yarısı &Amp; Kızıl Çin’de Kadınlar Kitabı Yayına Çıktığı 25.01.2010 Tarihinden İtibaren Toplamda 6 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Akademi Yayın yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın