Gelenek Işığında Çağdaş Sanat Kitabını İndir Oku – Sezer Tansuğ

Gelenek Işığında Çağdaş Sanat Kitabını İndir Oku Bilgi

Gelenek Işığında Çağdaş Sanat kitabı 190 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 16 x 24 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 10.02.2019 tarihinde Sezer Tansuğ tarafından yazılarak İZ YAYINCILIK tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Gelenek Işığında Çağdaş Sanat kitabı 9789753552547 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Gelenek Işığında Çağdaş Sanat Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Gelenek Işığında Çağdaş Sanat, tarihsel verilerin çağdaş esinleri besleyen birer kaynak olarak değerlenmesini öngörmekte ve bu idealin gerçekleşmesini kültür alanındaki Batı hegemonyalarına karşı direnen bir kimlik potansiyeline bağlamaktadır. Birbirini tamamlayan bu iki yaklaşımın sonuçları sanat ve kültür alanındaki güncel etkinliklere yansımakta ve dirençli hesaplaşmanın bu ortamda karşılaştığı sorunlar, söz konusu hegemonyanın yandaşlarını da karşımıza çıkarmaktadır. Bir hegemonya sürecinin çağdaş kültürümüze bu denli nüfuz etmiş olmasının, bugün ülkemizde yaşanan sosyo-ekonomik ve diğer tüm zaaflar arasında en vahim tabloyu oluşturduğu söylenebilir.

Gelenek Işığında Çağdaş Sanat Kitabını PDF İndir Kategori

Gelenek Işığında Çağdaş Sanat Kitabı Yayına Çıktığı 10.02.2019 Tarihinden İtibaren Toplamda 99 Kişi Tarafından Okunmuştur.

İz Yayıncılık yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın