Geçmişten Günümüze Piyalepaşa &Amp; Tarih, Yapılar Ve Semt Kitabını İndir Oku – Gökhan Akçura

Geçmişten Günümüze Piyalepaşa & Tarih, Yapılar ve Semt Kitabını İndir Oku Bilgi

Geçmişten Günümüze Piyalepaşa & Tarih, Yapılar ve Semt kitabı 224 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 16 x 24 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 26.02.2016 tarihinde Gökhan Akçura tarafından yazılarak OVERTEAM tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Geçmişten Günümüze Piyalepaşa & Tarih, Yapılar ve Semt kitabı 9789750087516 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Geçmişten Günümüze Piyalepaşa & Tarih, Yapılar ve Semt Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

İstanbul’da 500 Yıllık Bir Yolculuk!Gökhan Akçura’nın tarih araştırmasını ve yazarlığını üstlendiği Geçmişten Günümüze Piyalepaşa semt tarihi projesi kapsamında biri kaynak kitap biri albüm kitap olmak üzere iki kitap ve bir sergi hazırlanıyor.Myra ve Overteam’in ortak yayını olarak hazırlanan semt tarihi projesinde, Tarih Vakfı’nın eski yönetim kurulu üyelerinden Rauf Kösemen danışman olarak görev alırken, serginin koordinasyonunu ve küratörlüğünü Damla Özlüer, sergi sorumluluğunu Cenk Yüksel üstlendi. Çizer Turgut Yüksel, bu projeye özel illüstrasyonlar hazırladı. Sergi ve kitapların grafik tasarımı ise Tülay Demircan’a ait.Yaklaşık bir yıllık bir hazırlık sürecinin sonunda rafa çıkan Geçmişten Günümüze Piyalepaşa, Kanuni Sultan Süleyman’ın emirleriyle, yoktan var edilmiş bir semt olan Piyalepaşa’nın taşıdığı tarihsel mirası gözler önüne seriyor.Bir kaptanıderya tarafından kurulan, merkezinde yüzlerce yıllık bir Mimar Sinan eserini taşıyan, zamanında çiçeklerin bahçesi olarak bilinen bir semt…Balkanlar’dan gelip Osmanlı’nın vezir-i azamlığına kadar yükselen, padişah damadı olan bir devlet adamı…İmparatorluğun kalbinin attığı, Ortaçağ’ın en büyük metropolü, “casusların kol gezdiği”, “insan nehrinde omuz omuzu sökmez” olmuş bir kentin altın yılları…Bir imparatorluğun yükseliş devrinden Cumhuriyet’e devreden bir kültürel miras…Geçmişten günümüze Piyalepaşa, semtin geçmişini kurucusu Piyale Paşa’nın hikâyesi üzerinden anlatıyor. İzleyenlere yarım bin yıllık bir panorama sunuyor.Kitapların tanıtımı 19 Şubat tarihinde Rahmi M. Koç Müzesi’nde açılacak olan görkemli bir sergi ile başlayacak.Kaynak kitap, albüm kitaptan daha küçük boy, iki renk baskı ile hazırlandı ve albüm kitaba nazaran daha detaylı bir metin kurgusuna sahip.Neden Bu Kitapları Okumalı? – İstanbul’un yarım bin yıllık tarihinin bir kısmına şahitlik etmek için.- Piyale Paşa’nın, bir imparatorluğun altın çağına rastlayan hikayesini izlemek için.- Bir semtin var oluşuna tanıklık etmek, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e, 500 yıllık hikayesine ortak olmak için.- Başka yerde göremeyeceğimiz yüzlerce yıllık İstanbul haritalarının orijinallerini görebilmek, bu haritaların anlattığı gizli öyküyü duymak için.- Yaşadığımız şehre dair daha köklü bir aidiyet duygusu / daha derinlikli bir bilgiye sahip olmak için.- Akdeniz korsanlarının heyecan verici hikayesinin tadına varmak için.

Geçmişten Günümüze Piyalepaşa & Tarih, Yapılar ve Semt Kitabını PDF İndir Kategori

Geçmişten Günümüze Piyalepaşa &Amp; Tarih, Yapılar Ve Semt Kitabı Yayına Çıktığı 26.02.2016 Tarihinden İtibaren Toplamda 11 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Overteam yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın