Filmozofi &Amp; Sinemayı Yepyeni Bir Tarzda Anlamak İçin Manifesto Kitabını İndir Oku – Daniel Frampton

Filmozofi & Sinemayı Yepyeni Bir Tarzda Anlamak İçin Manifesto Kitabını İndir Oku Bilgi

Filmozofi & Sinemayı Yepyeni Bir Tarzda Anlamak İçin Manifesto kitabı 344 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 18.01.2013 tarihinde Daniel Frampton tarafından yazılarak METİS YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Filmozofi & Sinemayı Yepyeni Bir Tarzda Anlamak İçin Manifesto kitabı 9789753428521 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Filmozofi & Sinemayı Yepyeni Bir Tarzda Anlamak İçin Manifesto Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Sinemayı başlı başına felsefi bir alan, bir düşünme çabası olarak gören yazar ve sinemacı Daniel Frampton, getirdiği yeni yönteme “filmozofi” adını veriyor ve şimdiden derslere, tartışmalara konu olan bu yöntemi şöyle tanımlıyor: “Filmozofi, filmi bir tür düşünme olarak ele alır, film-varlığa ve film biçimine dair bir teori geliştirir. Filmozofinin film-varlıkla ilgili temel kavramı, deneyimlediğimiz görüntü ve seslerin kuramsal yaratıcısı olan ‘film-zihin’dir. Filmozofinin önerdiği film biçimi kuramı da ‘film-düşünme’dir ve bir biçimin eyleminin film-zihnin dramatik düşünmesi olarak görülmesini mümkün kılar. Dolayısıyla filmozofi, bir anlamda, hem anlatının berisinde kalanlarla ilgili ‘gösterim’ kuramlarının hem de sahneleme estetiği kuramlarının bir uzantısı ve tamamlayıcısı olarak da görülebilir. Filmozofi, film biçimini düşünülmüş bir şey olarak, filmin dramatik kararı olarak görmemizin, filmin anlatabilme ve etkileyebilme yollarını anlamamıza yardımcı olacağını ileri sürer.”

Filmozofi & Sinemayı Yepyeni Bir Tarzda Anlamak İçin Manifesto Kitabını PDF İndir Kategori

Filmozofi &Amp; Sinemayı Yepyeni Bir Tarzda Anlamak İçin Manifesto Kitabı Yayına Çıktığı 18.01.2013 Tarihinden İtibaren Toplamda 84 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Metis Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın