Dijital Turizm: Sektörün Yeni Geleceği Kitabını İndir Oku – Abdullah Karaman

Dijital Turizm: Sektörün Yeni Geleceği Kitabını İndir Oku Bilgi

Dijital Turizm: Sektörün Yeni Geleceği kitabı 233 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 16.5 x 24 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 02.01.2020 tarihinde Abdullah Karaman tarafından yazılarak EĞİTİM KİTABEVİ tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Dijital Turizm: Sektörün Yeni Geleceği kitabı 9786057786494 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Dijital Turizm: Sektörün Yeni Geleceği Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Geçmişe bakıldığı zaman günümüze kadar üç sanayi devriminin gerçekleştiği sonucuna ulaşılmaktadır. Birinci sanayi devriminin en büyük özelliği buharlı makinelerin icadı ve buhar sisteminin kullanılmasıdır. Bu dönemde su ve buhar gücünün etkisiyle mekanik üretim sistemleri ortaya çıkmıştır. İkinci sanayi devriminde petrolün yaygın bir şekilde kullanılması, elektrik gücü ile seri üretime başlanması ve sanayide “üretim bandı sisteminin” kullanılmaya başlaması ile üretimde verimlilik artmıştır. Üçüncü sanayi devriminde ise elektrik-elektronik alanı ile bilgisayar ve internet kullanımında hızlı bir gelişme yaşanmış ve bu dönem “informatik devrim” şeklinde kendisini göstermiştir. Toplumunun bilgi açısından gelmiş olduğu son devrim ise “Dijital Devrim”’dir. Bu dönemde elektronik cihazlar ve bilgi teknolojilerinin kullanımı gelişmiş, üretim otomatikleşmiştir. Endüstri 4,0 olarak ifade edilen bu dönem makine gücününinsan gücünün yerini alması üretim aşamalarının kendiliğinden yönetilmesine imkân sağlamıştır. Endüstri 4.0; “nesnelerin interneti, internetin hizmetleri ve siber-fiziksel sistemlerden oluşan bir sistemler bütünüdür. 1800’lü yıllarda Avrupa’da ortaya çıkan endüstri devrimi, zamanla gelişen teknoloji ve yenilikler ile gelişerek en son nokta olan “Endüstri 4.0” ismiyle adlandırılmaya başlamıştır. Yıllar içerisinde endüstri devrimleriyle oluşan gelişmeler bütün endüstrileri etkilediği gibi turizm endüstrisini de etkilemiştir. Dolayısıyla turizm endüstrisi yeni nesil teknolojilerin uygulandığı bir endüstri halini almıştır.

Dijital Turizm: Sektörün Yeni Geleceği Kitabını PDF İndir Kategori

Dijital Turizm: Sektörün Yeni Geleceği Kitabı Yayına Çıktığı 02.01.2020 Tarihinden İtibaren Toplamda 8 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Eğitim Kitabevi yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın