Çeşmeler / Osmanlı Başkenti İstanbul’da Kitabını İndir Oku – Nuran Kara Pilehvarian

Çeşmeler / Osmanlı Başkenti İstanbul’da Kitabını İndir Oku Bilgi

Çeşmeler / Osmanlı Başkenti İstanbul’da kitabı 216 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 24 x 22 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 10.02.2019 tarihinde Nuran Kara Pilehvarian tarafından yazılarak YEM YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Çeşmeler / Osmanlı Başkenti İstanbul’da kitabı 9789757438830 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Çeşmeler / Osmanlı Başkenti İstanbul’da Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

İstanbul çeşmeleri birer tarihi anıt olmanın ötesinde dönemin mimari moda beğenisi ve teknolojik düzeyi hakkında fikir veren kent mobilyalarıdır. Osmanlı mimarlığının üslupsal dönemlerinin çeşitliliğini yansıtan tipik örnekler olmaları açısından da mimarlık tarihi araştırmalarına kaynaklık ederler. Osmanlı Başkenti İstanbul’da Çeşmeler, 15. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar inşa edilen çeşmeleri tipolojik çözümlemelerle ve elde edilen görsel/çizili malzeme desteğinde kronolojik düzende sunuyor. Kitap, Osmanlı mimarlığındaki üslup değişmelerini çeşmeler aracılığıyla değerlendirirken, çeşmeler konusunda yapılan çalışmalara olduğu kadar Osmanlı mimari kimliğinin oluşumuna sağladığı katkılarla da önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyor.

Çeşmeler / Osmanlı Başkenti İstanbul’da Kitabını PDF İndir Kategori

Çeşmeler / Osmanlı Başkenti İstanbul’da Kitabı Yayına Çıktığı 10.02.2019 Tarihinden İtibaren Toplamda 12 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Yem Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın