Çamlıca’dan Yel Değirmeni’ne Rüzgarın Peşinde-39 Kitabını İndir Oku – Melisa Gürpınar

Çamlıca’dan Yel Değirmeni’ne Rüzgarın Peşinde-39 Kitabını İndir Oku Bilgi

Çamlıca’dan Yel Değirmeni’ne Rüzgarın Peşinde-39 kitabı 128 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.5 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 05.11.2009 tarihinde Melisa Gürpınar tarafından yazılarak HEYAMOLA YAYINLARI tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Çamlıca’dan Yel Değirmeni’ne Rüzgarın Peşinde-39 kitabı 9786054307296 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Çamlıca’dan Yel Değirmeni’ne Rüzgarın Peşinde-39 Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

Bir kentin tarihini, coğrafyasını, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Tarihçi başka, coğrafyacı başka, turizmci başka, asker başka, öğretmen bambaşka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazmak ister.Ama bir yazar-edebiyatçı, kendince bir duyarlıkla yaklaşır kentine. Çevresine gönül gözüyle bakar. Kendisini değişik insanların yerine koyar, onların yüreğiyle de hissetmeye çalışır, öylece yazar… Yazar yazdığı zaman, birçok kimse o yazıda kendi duygularını, düşünüp de söyleyemediklerini bulur. Kendisinden önce yazılmış olanları da anımsamak ister…Bu düşünceden yola çıkarak, İstanbul’un kırk semti, kırk farklı edebiyatçı-yazar tarafından kaleme alındı. Okurla aynı zamanda buluşan bu kırk kitaplık dizi hem bir ilk olması hem de İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti’ne armağan olması açısından yüksek değer taşımaktadır.

Çamlıca’dan Yel Değirmeni’ne Rüzgarın Peşinde-39 Kitabını PDF İndir Kategori

Çamlıca’dan Yel Değirmeni’ne Rüzgarın Peşinde-39 Kitabı Yayına Çıktığı 05.11.2009 Tarihinden İtibaren Toplamda 8 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Heyamola Yayınları yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın