Bütün Oyunları -1 &Amp; 72. Koğuş – Kardeş Payı – Üç Kağıtçı Kitabını İndir Oku – Orhan Kemal

Bütün Oyunları -1 & 72. Koğuş – Kardeş Payı – Üç Kağıtçı Kitabını İndir Oku Bilgi

Bütün Oyunları -1 & 72. Koğuş – Kardeş Payı – Üç Kağıtçı kitabı 311 sayfadan oluşan Türkçe dilinde 13.2 x 19.5 cm ölçüsünde Karton Kapak olarak 01.01.2002 tarihinde Orhan Kemal tarafından yazılarak TEKİN YAYINEVİ tarafından basılıp piyasaya sürülmüştür. Bütün Oyunları -1 & 72. Koğuş – Kardeş Payı – Üç Kağıtçı kitabı 9789754782073 ISBN numarası ile kayıtlıdır.

Bütün Oyunları -1 & 72. Koğuş – Kardeş Payı – Üç Kağıtçı Kitabını PDF İndir Oku Açıklama

72. KoğuşToplum düzensizliği sonucu 72. Koğuş’a düşmüş insanlar sefaletin, insan haysiyetsizliğinin uçurumlarına yuvarlansalar, ellerine üç beş kuruş verilip birbirlerini öldürseler bile insanoğlunun mayasında bulunan “iyilik” nerede, hangi şartlar altında olursa osun yok olmaz. Koğuşta, sefalet içinde yaşayan Kaptan ve Adem babaların günün birinde Kaptan’a gelen parayla yaşantılarının kısa bir süre bile olsa değişmesi, karınlarının doyması, üst başlarının değişmesi, Kaptan’a karşı sevgi yumağı olmalarını sağlıyor. Bu oyunda, insanoğlunun olanca kirliliği yanındaki gururu, direnişi, başkaldırışının destanı vardır.Kardeş PayıBu oyunda, hamalların çalışma hayatları anlatılır. Hamalbaşı, arkadaşlarından gizil iş yapıp avanta alır. Bunu duyan arkadaşları onu döverek aralarından uzaklaştırırlar ve bir daha iş bulmak için ayrıca para vermekten kurtulurlar. Dayanışmanın güzel bir örneğinin verilmesi bakımından ibretle seyredilecek gerçek bir hikayedir.Üç KağıtçıBu eserde devlet katında suçlu görülen kahraman Kudret Yanardağ, gerçekten halkın nazarında da suçlu muydu? Adam ya suçlu değil de gerçekten kendilerini denetlemeye gelen bir görevliyse…

Bütün Oyunları -1 & 72. Koğuş – Kardeş Payı – Üç Kağıtçı Kitabını PDF İndir Kategori

Bütün Oyunları -1 &Amp; 72. Koğuş – Kardeş Payı – Üç Kağıtçı Kitabı Yayına Çıktığı 01.01.2002 Tarihinden İtibaren Toplamda 167 Kişi Tarafından Okunmuştur.

Tekin Yayınevi yayınevinin tüm kitapları ve eserlerine buradan ulaşabilirsiniz..

 

Yorum yapın